اقتصاد چین به رنگ سقوط

اقتصاد چین به رنگ سقوط به گزارش نیو باکس نظرسنجی رویترز نشان داد که رشد اقتصادی چین در سه ماهه دوم به شدت کاسته شده است چونکه قرنطینه های کووید- ۱۹ به کارخانه ها و هزینه های مصرف کننده ضربه می زند و نشان داده است که سیاست گذاران امکان دارد مجبور باشند برای بهبود سریع تر اقدامات بیشتری انجام دهند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی متوسط نزدیک به ۵۰ اقتصاددانی که توسط رویترز مورد نظرسنجی قرار گرفتند، تولید ناخالص داخلی در سه ماهه آوریل تا ژوئن، یک درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است. رشد مورد انتظار ضعیف ترین رشد از زمان رکود شدید ۶.۹ درصدی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ خواهد بود.
این نظرسنجی نشان داد که به صورت سه ماهه، تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم ۱.۵ درصد در مقابل رشد ۱.۳ درصدی در ژانویه تا مارس کاسته می شود.
سرعت بهبودی به علت تاثیرات طولانی مدت محدودیت های کووید، به اندازه سال ۲۰۲۰ نخواهد بود و صادرات و بخش دارایی می تواند تحت تأثیر عوامل خارجی و داخلی قرار گیرد.
انتظار می رود رشد در سه ماهه سوم به ۴.۸ درصد و در سه ماهه چهارم ۵.۱ درصد افزایش یابد و رشد کل سال را به ۴ درصد برساند در مقابل ۵ درصد در نظرسنجی رویترز که در آوریل انجام شد. پیشبینی می شود رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۳ به ۵.۳ درصد افزایش یابد.
اقتصاد بهبود اندکی را از شوک های عرضه ناشی از قرنطینه های گسترده شروع کرده است. چین حمایت های سیاسی از اقتصاد را افزایش داده است، با اینکه تحلیل گران می گویند که رسیدن به هدف رشد رسمی حدود ۵.۵ درصد برای سالجاری بدون حذف استراتژی سختگیرانه ضد کووید صفر دشوار خواهد بود.1401/04/23
13:45:37
5.0 / 5
224
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه