یك مقام مسئول:

۹۰۰ کارپوشه در سامانه مؤدیان به وجود آمد

۹۰۰ کارپوشه در سامانه مؤدیان به وجود آمد به گزارش نیو باکس یک مقام سازمان مالیاتی اظهار داشت: با فراهم شدن امکان عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه مالیاتی، تا حالا حسب درخواست اشخاص مشمول 900 کارپوشه به وجود آمده است.به گزارش نیو باکس به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمد برزگری اظهار داشت: با فراهم شدن امکان عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه مالیاتی بوسیله درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور، تا حالا حسب درخواست اشخاص مشمول ۹۰۰ کارپوشه به وجود آمده است.
رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور درباره سازوکارهای ایجاد کارپوشه در سامانه مودیان، اظهار نمود: در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نخستین اقدام، عضویت اشخاص مشمول در سامانه مودیان است و مودیان مکلف اند حسب فراخوان های اعلامی سازمان امور مالیاتی در سامانه مودیان عضو شده و نسبت به صدور صورت حساب الکترونیکی اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: در نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، فروشندگان کالا و خدمات باید حسب دستورالعمل های صادره نسبت به صدور صورت حساب الکترونیکی برمبنای اقلام و معیارهای اعلامی اقدام و بوسیله تبادل این اطلاعات را برای درج در کارپوشه فروشنده و خریدار به سامانه مودیان ارسال نمایند.
برزگری اشاره کرد: سازمان امور مالیاتی کشور با جمع آوری اطلاعات صورت حساب الکترونیکی صادره توسط فروشندگان بوسیله سامانه جمع آوری اطلاعات در کارپوشه فروشنده درج و بصورت خودکار اطلاعات صورت حساب را به کارپوشه خریدار منتقل می کند.
وی اضافه کرد: خریدار از زمان درج صورت حساب در کارپوشه، ۳۰ روز فرصت دارد نسبت به رد یا تائید صورت حساب اقدام نماید و آثار مالیات بر ارزش افزوده مربوط به خریدار حسب اقدام خریدار در رد یا تأیید صورت حساب در کارپوشه خریدار منعکس می شود.
رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور اشاره کرد: سامانه مودیان به شکلی طراحی شده است که در آخر هر سه ماه (فصل)، از کسر مجموع اعتبار (مالیات بر ارزش افزوده) خریدهای مشمول مالیات از مالیات بر ارزش افزوده دریافتی از خریداران در زمان صدور صورت حساب های فروش مانده مالیات بر ارزش افزوده هر مؤدی را بصورت سیستمی محاسبه و در کارپوشه منعکس نماید.
وی در آخر اشاره کرد: کلیه مودیان مشمول این قانون، بمنظور عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه خود در این سامانه، می توانند با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس my.tax.gov.ir و تأیید بخش «عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه» از داشبورد مالیاتی، مشخصات کاربری ورود به کارپوشه خودرا بوسیله پیامک دریافت نمایند.


منبع:

1401/04/26
10:21:01
5.0 / 5
213
تگهای خبر: خدمات , خرید , سازمان , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه