سند استراتژیک ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی گردید

سند استراتژیک ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی گردید به گزارش نیو باکس همزمان با ۲۶ تیرماه، پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از ویرایش نخست سند استراتژیک ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی گردید.به گزارش نیو باکس به نقل از ایدرو، در مراسمی همزمان با پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس ایدرو و با حضور رئیس و دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت، مدیرکل دفتر وزارتی صمت، اعضای هیات عامل ایدرو، معاونان و مدیران سازمان و شرکتهای تابعه از ویرایش نخست سند راهبری ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی گردید.
معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در این مراسم ضمن اشاره به مختصات خاص اقتصاد کشور، سند استراتژیک جدید ایدرو را مبتنی بر توسعه تحول محور برشمرد و اظهار داشت: چشم انداز ایدرو در سند راهبردی، پیشرو در توسعه صنعتی و گسترش بن سازه (پلت فرم) های نوسازی و نوآوری صنعتی در افق ۱۴۰۶ خواهد بود.
علی نبوی توانمندسازی و نوسازی صنایع، توسعه بن سازه (پلت فرم) های نوآورانه، توسعه هدفمند سرمایه گذاری و توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی ها را چهار راهبرد کلان ایدرو بر مبنای سند جدید عنوان نمود..
رئیس هیات عامل ایدرو اظهار داشت: در جهت توانمندسازی و نوسازی صنایع ایجاد شبکه ارزیابی، رتبه بندی و نظارت بر عرضه دهندگان خدمات، شناسایی حلقه های دانشی و ایجاد پلتفرم های بهم رسان ذی نفعان این حوزه، تسهیل گری در عرضه خدمات مشاوره ای و تسهیل گری در تأمین مالی اجرای طرح های بهسازی، بازسازی و نوسازی از جهت گیری های این راهبرد کلان ایدرو است.
به گفته نبوی، تحرک بخشی به جریان کسب و کارهای نوظهور و فناور محور، بهم رسانی عرضه و تقاضای فناوری، پشتیبانی از نوآوری فناورانه و رسوخ آن در صنایع و ایفای نقش فعال در توسعه و تعمیق ساخت داخل از دیگر جهت گیری های اصلی این راهبرد به حساب می آید.
معاون وزیر صمت، شناسایی زمینه های سرمایه گذاری منتخب و سودآور، ارزیابی و انتخاب شرکای راهبردی داخلی و خارجی، مولد سازی دارایی ها و تنوع بخشی به روش های تأمین مالی، گسترش روش سرمایه گذاری و دریافت بهره مالکانه و استفاده حداکثری از توان ساخت داخل را بعنوان جهت گیری های توسعه هدفمند سرمایه گذاری بعنوان سومین راهبرد کلان جدید ایدرو عنوان نمود.
نبوی در ادامه در تشریح جهت گیری های اصلی راهبرد توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی هم اظهار داشت: ایجاد شبکه ای منسجم، توانمند و ذی صلاح از عرضه دهندگان خدمات توسعه کسب و کار و بهبود حاکمیت شرکتی با محوریت ارتقای عملکرد، مهارت ها و توان مدیریتی شرکتهای زیر پوشش می تواند به تقویت و بالندگی سرمایه های انسانی و سازمان بنگاه های تولیدی و خدماتی کمک نماید.
رئیس هیات عامل ایدرو همینطور خط مشی و محورهای راهبری عمومی شرکتهای تابعه ایدرو را رعایت قوانین و انجام تکالیف قانونی، اهتمام برای تحقق و بهبود عملکرد، پایش و نظارت، مدیریت منابع و مصارف، مدیریت ساختار منابع انسانی و تحقق انتظارات سازمان بعنوان سهامدار ذکر کرد.

1401/04/28
22:15:25
5.0 / 5
348
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه