تولید ریزجلبک عاری از آلودگی با کاربرد در صنایع دارویی و غذایی

تولید ریزجلبک عاری از آلودگی با کاربرد در صنایع دارویی و غذایی به گزارش نیو باکس محققان یکی از شرکتهای فناور با راه اندازی نخستین گلخانه نیمه صنعتی تولید جلبک اسپیرولینا، روشی را برای تولید خالص و عاری از آلودگی برای این ریزجلبک در گرید صنایع دارویی و غذایی عرضه کردند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، رستگار مقدم، مدیرعامل یکی از شرکتهای فناور زیر مجموعه شتابدهنده خیام، با بیان این خبر اضافه کرد: سیستم تولید این محصول با فناوری راکتور بسته و ۱۰۰ درصد بسته است و امکان ورود آلودگی در آن وجود ندارد و خروجی آن هم فاقد مواد سمی و کاملا خالص است، در نتیجه قابلیت استفاده در صنایع دارویی، غذایی و همینطور آرایشی و بهداشتی را دارد و می تواند جایگزین نمونه خارجی وارداتی این محصول باشد.
رستگار با اشاره به اینکه جلبک اسپیرولینا در جهان در گریدهای متفاوتی همچون گرید دارویی، گرید غذایی، گرید آرایشی_بهداشتی و گرید حیوانی برای غذای دام و طیور و آبزیان تولید می شود، اظهار نمود: این محصول یک ریز جلبک و به حدی غنی از مواد غذایی است که در دنیا از آن با عنوان غذای آینده و super food یاد می شود.
رستگار صنایع دارویی، غذایی و آرایشی-بهداشتی را بازار هدف این محصول در کشور عنوان نمود و خاطرنشان کرد: ما جهت راه اندازی نخستین گلخانه نیمه صنعتی تولید جلبک اسپیرولینای دارویی و غذایی و تولید انبوه این محصول از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن تسهیلات دریافت کردیم.
به نقل از روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صندوق سلامت ثامن هم ضمن اشاره به این که بیشتر از ۹۷ درصد از ریزجلبک های مورد استفاده در صنایع دارویی و غذایی کشور وارداتی هستند، اظهار نمود: نمونه های اروپایی این محصول با عنایت به قیمت بالای آن برای صنایع صرفه اقتصادی ندارد، ازاین رو اغلب صنایع ایرانی محصول مورد نیاز خویش را از چین تأمین می کنند.
فرهادی افزود: ریز جلبک های تولیدی این شرکت در صنایع دارویی و غذایی کاربرد دارد و با عنایت به قیمت آن می تواند جایگزین محصول وارداتی از چین شود.1401/05/01
11:46:39
5.0 / 5
300
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه