گمرك خطاب به گمركات اجرایی

آمار کالاهای متروکه را اعلام کنید

آمار کالاهای متروکه را اعلام کنید نیو باکس: به دنبال دستور قضایی جهت تعیین تکلیف کالاهای متروکه، گمرک ایران در اعلامی به گمرک های اجرائی، بر ارسال بموقع و مستمر آمار و تنظیم اظهارنامه این کالاها تاکید کرده است.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، طی بخشنامه ای که بتازگی از طرف دفتر واردات گمرک ایران به گمرک های اجرائی ابلاغ گردیده، اعلام شده که باتوجه به پیگیری که از طرف مراجع قضایی و نظارتی درباره وضعیت رسوب کالا در اماکن گمرکی وجود دارد، با وجود تاکیدی که بر ارسال مستمر آمار کالای متروکه انجام شده اما بررسی ها نشان میدهد که فقط تعداد معدودی از گمرکات اجرائی نسبت به ارسال آمار اقدام نموده اند، بر این اساس گمرک ایران خواسته تا گمرک های اجرائی آمار را بصورت مستمر در آخر هر ماه با ذکر تاریخ و طبق شرایط تعیین شده ارسال نمایند.

طبق اعلام صورت گرفته، اگر گمرکی در آخر هر ماه گزارش مورد نظر را ارائه ندهد به منزله عدم وجود کالای متروکه و اقدامات مقتضی مطابق مقررات تلقی شده و مسئولیت آن با بالاترین مقام آن گمرک خواهد بود.

این در حالی است که هم اکنون حجم قابل توجهی کالاهای تاریخ گذشته و مشمول مقررات متروکه در گمرک و سازمان اموال تملیکی وجود دارد که در مواردی بیش از یک دهه از ورود آن به انبارها گذشته و هنوز تعیین تکلیف نشده است. در عین حال آمار دقیقی درباره این کالاها از طرف دستگاه های مربوطه منتشر نشده است.

یکی از چالش های مطرح در ارتباط با تعیین تکلیف اقلام متروکه، به عدم تنظیم بموقع اظهارنامه های مربوطه و اعلام آن از طرف گمرک به سازمان اموال تملیکی برمی گردد.
منبع:

1401/05/16
21:32:33
5.0 / 5
216
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , كالا , گمرك
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه