انتقاد وزیر صمت از صنعت خودرو

انتقاد وزیر صمت از صنعت خودرو وزیر صمت با اعلان اینکه اکنون تولید خودرو کمتر از ظرفیت است، اظهار داشت: ما خودروی اقتصادی و محصول جدیدی نداریم که متناسب با تقاضا و قدرت خرید عموم مردم باشد.به گزارش نیو باکس به نقل از صدا و سیما، سید رضا فاطمی امین اظهار نمود: نمی توانیم از همه ظرفیت خودروسازی کشور استفاده نمائیم، برای اینکه ما خودروی اقتصادی و محصول جدیدی نداریم که متناسب با تقاضا و قدرت خرید عموم مردم باشد.
وزیر صمت اضافه کرد: اگر خودروسازان ما دو شیفت کار کنند ما برای امسال ظرفیت مونتاژ ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه را داریم و اگر سه شیفت کار کنند ظرفیت بیشتر هم می شود، اما اکنون تولید کمتر از ظرفیت است، بطوریکه که در سال قبل فقط ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید شد.
وی افزود: نبود خودروی اقتصادی روی خط تولید یکی از نقایص صنعت خودروسازی است که البته شرکت ایران خودرو تولید یک محصول جدید را آغاز نموده است ضمن این که ما هم در بخش واردات، مشوق هایی برای واردات خودرو های اقتصادی پیش بینی کرده ایم.
فاطمی امین اظهار داشت: ضمن این که از دو خودروساز بزرگ کشور خواسته ام تا تولید محصولات جدید را به سمت تولید خودرو های اقتصادی سوق دهند تا جایگزین محصولاتی مانند تیبا بشوند.

1401/05/19
22:52:51
5.0 / 5
483
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه