افزایش چشم گیر صادرات محصولات کشاورزی اوکراین

افزایش چشم گیر صادرات محصولات کشاورزی اوکراین به گزارش نیو باکس به گزارش نیو باکس، اوکراین شاهد افزایش چشم گیر صادرات محصولات کشاورزی در ماه جولای است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، وزارت کشاورزی اوکراین اعلام کرد، صادرات غلات، دانه های روغنی و روغن نباتی اوکراین در ماه جولای در مقایسه با ژوئن ۲۲.۷ درصد افزوده شد و به ۲.۶۶ میلیون تن رسید.
صادرات غلات اوکراین از آغاز جنگ کاسته شده است چونکه بنادر تعطیل شده بود که سبب افزایش قیمت جهانی موادغذایی و ترس از کمبود در آفریقا و خاورمیانه شد. ماه گذشته توافقی برای رفع انسداد بنادر اوکراین و اجازه خروج کشتی های حامل غلات منعقد گردید.
این وزارت خانه اظهار داشت که صادرات جولای شامل ۴۱۲ هزار تن گندم، ۱۸۳ هزار تن جو، ۱.۱ میلیون تن ذرت، ۳۶۲ هزار و ۱۰۰ تن دانه آفتابی و تناژ سایر کالاها بوده است. با این وجود، این وزارت خانه در اطلاعیه ای جداگانه اعلام نمود که صادرات غلات اوکراین همچنان در فصل ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ حدودا ۵۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته و به ۲.۲ میلیون تن رسیده است.
صادرات غلات برای فصل ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ منتهی به ۳۰ ژوئن ۸.۵ درصد افزوده شد و به ۴۸.۵ میلیون تن رسید که ناشی از محموله های قوی پیش از حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه بود. اوکراین گفته است که بعد از رفع انسداد، ۳۷۰ هزار تن غلات از بنادر دریایی صادر گردیده است.
طبق گزارش رویترز، داده های این وزارت خانه نشان داده است که صادرات تابحال در سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ شامل ۱.۴۵ میلیون تن ذرت، ۵۶۲ هزار تن گندم و ۱۹۲ هزار تن جو بوده است.
دولت گفته است که اوکراین می تواند حداقل ۵۰ میلیون تن غلات امسال در مقایسه با رکورد ۸۶ میلیون تنی در سال ۲۰۲۱ برداشت کند.1401/05/20
21:37:58
5.0 / 5
458
تگهای خبر: صادرات , قیمت , كالا , محصولات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه