وزیر جهاد كشاورزی:

اختصاص 3500 میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی استان کرمان در مصوبات سفر هیئت دولت

اختصاص 3500 میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی استان کرمان در مصوبات سفر هیئت دولت نیو باکس: به گزارش نیو باکس، کرمان وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: 3500 میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی در مصوبات سفر هیئت دولت دراستان کرمان اختصاص یافت که از این میزان هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان برای شمال و مابقی برای جنوب استان است.


سیدجواد ساداتی نژاد شامگاه ۲۱ مردادماه در نشست شورای اداری استان کرمان اظهار داشت: استان کرمان تابلوی زیبای محصولات کشاورزی و باغی است و ۹۰۰ هزار هکتار اراضی مستعد در این استان وجود دارد و ۷.۱ میلیون تن تولیدات کشاورزی در این استان داریم.
وی ادامه داد: ۲۶۰ هزار نفر در استان کرمان در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند و حدود ۳۰ درصد اشتغال استان در این حوزه می باشد.
ساداتی نژاد اظهار داشت: سال جاری با غیرت کشاورزان این استان، دو برابرسال گذشته گندم تحویل شده است.
وی تصریح کرد: سخت ترین و بدترین سال را در حوزه مشکلات بخش کشاورزی، سال جاری بوده و درابتدای سال با سرماه زدگی خسارت زیادی به این بخش وارد شد و به تازگی در سیل هم بخش زیادی از باغات و مزارع خسارت دیده اند و وضعیت بسیار سختی برای کشاورزان بوجود آمده و امهال وامهای این کشاورزان را باید انجام دهیم.
وزیر جهاد کشاورزی بیان نمود: باید حتما تسهیلاتی اختصاص دهیم که کشاوزان بتوانند وارد کشت سال آینده شوند.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی در مصوبات سفر هیئت دولت دراستان کرمان اختصاص یافت که از این میزان هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان برای شمال و مابقی برای جنوب استان است.
وی افزود: اعتبارات اختصاص یافته به استان کرمان در حوزه های مختلف همچون احیاء و نوسازی باغات، ایجاد باغ نهال مادری، آبخیزداری، آبخوان داری، مقابله با بیایان زایی، رفع تداخل اراضی کاداستر، پشتیبانی از عشایر و سامانه استقرار عشایر، تاسیس استخرهای ماهیان خاویاری، واکسیناسیون دام ها، مبارزه با آفات نباتی، توسعه اقدامات دانش بنیان در بخش کشاورزی و در حوزه دام و طیور است.1401/05/22
09:38:01
5.0 / 5
182
تگهای خبر: تسهیلات , توسعه , تولید , سفر
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه