معاون وزیر صمت اعلام كرد؛

طراحی خودرو های جدید و خاص تا تیر 1403

طراحی خودرو های جدید و خاص تا تیر 1403 به گزارش نیو باکس، معاون وزیر صمت ضمن اشاره به رونمایی از 7 پلت فرم جدید در نمایشگاه تحول صنعت خودرو، اظهار داشت: از تیرماه سال جاری تا تیرماه 1403 طراحی محصولات جدید و خاص در دستور کار خواهد بود.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، منوچهر منطقی در آئین رونمایی از پوستر نمایشگاه تحول صنعت خودرو، اظهار نمود: بااینکه صنعت خودرو یک صنعت ۵۰ ساله است و با کره جنوبی مقایسه می شود، اما در حقیقت در ۲۶ سال اخیر توسعه یافته است. این صنعت تا قبل از انقلاب مونتاژکار پیکان بود و در دهه ۶۰ به سبب جنگ تحمیلی با توقف همراه شده بود تا این که در سال ۷۴ نژادحسینیان وزیر وقت صنایع سند ۱۰ ساله این صنعت را با هدف خودکفایی کامل پیکان رونمایی نمود.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت اضافه کرد: برای بلوغ اقتصادی و فناوری صنعت خودرو سه فاز و مرحله شامل تسلط بر فرآیندهای تولید و قطعه سازی، نوآوری در اجزا و قطعات و نوآوری در محصول و طراحی محصول نیاز است. از سال ۷۴ تا حالا این سه فاز و مرحله بطور نسبی طی شده، اما رفت و برگشت ها و نوسان هایی هم داشته است.
وی با اعلان اینکه امروز به دنبال تثبیت آنچه در این صنعت داریم و ایجاد آنچه که نداریم هستیم، اظهار داشت: در این جهت سند تحول صنعت خودرو انتشار یافته و در معرض نقد قرار خواهد گرفت.
منطقی افزود: ظرفیت تولید سالیانه سه میلیون دستگاه خودرو در کشور وجود دارد که با رسیدن به حداکثر ظرفیت تولید، هزینه های سربار و در نتیجه قیمت تمام شده خودرو کاهش خواهد یافت. زمان بندی این مرحله از مهر ۱۴۰۰ تا تیرماه امسال بوده که بطور نسبی به این هدف دست یافتیم.
طراحی محصولات جدید و خاص تا تیر ۱۴۰۳
وی اضافه کرد: از تیرماه امسال تا تیرماه ۱۴۰۳ طراحی محصولات جدید و خاص در دستور کار خواهد بود تا از این طریق صادرات و نوآوری داشته باشیم که البته توانمندی بسیار خوبی نیز در این عرصه وجود دارد.
منطقی با اعلان اینکه صنعت خودرو بالاترین صنعت کشور از نظر خلق ارزش افزوده و اشتغال است، اظهار داشت: امروز علاوه بر شرکت های بزرگ خودروسازی، شرکت های خصوصی نیز تمایل به تحقق سند تحول خودرو دارند، بطوریکه در نمایشگاه یاد شده به موازات چهار پلتفرمی که از طرف ایران خودرو و سایپا عرضه خواهد شد، سه پلت فرم از طرف بخش خصوصی در معرض دید قرار می گیرد.
وی اشاره کرد: اتفاقاتی در عرصه جهانی در بخش خودرو درحال حادث شدن است که این تحولات بر چهار محور برقی سازی، اتصال پذیری، خودرو های خودران و خودرو های اشتراکی است تا راندمان را افزایش داده و حداکثر رفاه را برای سرنشینان خودرو بوجود آورد. در این دوره از نمایشگاه به این مسائل پرداخته می شود.
گفتنی است، نمایشگاه تحول صنعت خودرو از یک تا هفتم شهریور ماه در فضایی به وسعت ۱۴ هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران انجام خواهد شد.


منبع:

1401/05/23
23:25:34
5.0 / 5
194
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه