ساخت دستگاه CNC با کاربرد در دندانپزشکی از جانب دانش بنیان ها

ساخت دستگاه CNC با کاربرد در دندانپزشکی از جانب دانش بنیان ها به گزارش نیو باکس، یکی از شرکتهای دانش بنیان پس از طراحی و عرضه دستگاههای برش دقیق، نسبت به تولید این دستگاه برای کاربردهای دندانپزشکی با قیمت کمتر از نمونه های خارجی اقدام نموده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، مهدی مهدی پورآقاباقر، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به نقش و اهمیت بالای دستگاههای برش دقیق در صنایع، اظهار داشت: ماشین های طراحی و ساخت CNC همچون ماشین آلات پیچیده، مادر و حیاتی در اکثر صنایع محسوب می شوند و تقریبا هیچ صنعتی نیست که در مرحله ای از کار به این ماشین آلات نیاز نداشته باشد؛ ازاین رو سعی کردیم تا فعالیتهای خود در این بخش را گسترش دهیم و محصولات دانش بنیان ایران ساخت را تولید نماییم.
وی با اشاره به اینکه خیلی از قالب ها و قطعات صنعتی یا مدل که در صنایع مختلف مورد نیاز است، ابتدا درون نرم افزار به صورت سه بعدی طراحی و سپس به وسیله دستگاه CNC تولید می شود، تصریح کرد: ما در این شرکت دانش بنیان نسبت به تولید انواع دستگاههای CNC مورد نیاز کشور اقدام کردیم. یکی از انواع تولیدات این شرکت، دستگاههای CNC است که در محیط های دانشگاهی مورد نیاز است.
مهدی پورآقاباقر افزود: محصولات ساخته شده همینطور به ده ها دانشگاه کشور همچون صنعتی اصفهان، علم و صنعت و تربیت مدرس عرضه شده است و مهندسان جوان در این دانشگاه ها می توانند با عنایت به انطباق این محصولات دانش بنیان با استانداردهای بین المللی، فنون کار با آنها را بیاموزند و پس از فارغ التحصیلی در واحدهای صنعتی مشغول به کار شوند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با تکیه بر این که این شرکت علاوه بر خود دستگاه CNC نرم افزارها و کنترلرهای الکترونیکی مربوط با آنرا هم تولید کرده است، افزود: دستگاههای صنعتی ساخته شده در این شرکت هم در مقیاس کوچک و متوسط هستند و برای تولید انواع قالب های صنعتی، مدلها، کارهای هنری، حکاکی و قطعه سازی ظریف مورد استفاده قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از موارد استفاده از تجهیزات CNC این شرکت در حوزه پزشکی و دندانپزشکی است، در اینباره توضیح داد: در دندانپزشکی برای تولید تاج دندان یا ایمپلنت ها به یک نمونه دستگاه CNC نیاز است که توانایی نرم افزاری مکانیکی این کار ظریف را داشته باشد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، هم اکنون نمونه های وارداتی این دستگاه با نرخ ۲ و نیم تا ۳ میلیارد تومان به فروش می رسد، اما این شرکت اعلام آمادگی کرده است که نمونه داخلی را با قیمتی کمتر و کارایی عالی تولید نماید.
منبع:

1401/05/24
09:17:54
5.0 / 5
202
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه