ترتیبات ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی

ترتیبات ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی به گزارش نیو باکس، اتاق اصناف اعلام نمود: تمام مودیان دارای ثبت نام در نظام مالیاتی که درخواست خدمات الکترونیکی را تایید و ارسال کرده اند، مشمول خدمات ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی می شوند.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای اعلام نمود: برای این دسته از مودیان اوراق مالیاتی، (بلافاصله بعد از صدور در سامانه های مالیاتی) در حساب کاربری مودی بارگذاری و هم زمان پیامک اطلاع رسانی برای وی ارسال می شود. حسب واکنش مودی به اوراق بارگذاری شده، ابلاغ الکترونیکی به نحو زیر محقق و ضمن ارسال پیامک اطلاع رسانی مناسب برای مودی، تاریخ ابلاغ در اوراق و سامانه ها منعکس می شود:
این اطلاعیه می افزاید: درصورتیکه مودی ظرف ۱۰ روز (شامل روز بارگذاری برگه) با رفتن به حساب کاربری خود نسبت به رویت اوراق بارگذاری شده اقدام نماید، ابلاغ واقعی به شخص مودی محسوب شده و تاریخ رویت بعنوان تاریخ ابلاغ به شخص مودی در نظر گرفته می شود.
در این اطلاعیه تاکید شده است: درصورتیکه مودی ظرف ۱۰ روز به حساب کاربری خود رجوع نکند، روز یازدهم بعنوان تاریخ ابلاغ قانونی مبحث تبصره (۱) ماده ۲۰۳ ق. م. م در نظر گرفته می شود. در صورتیکه روز یازدهم با تعطیل / تعطیلات رسمی یا عمومی مصادف شود، نخستین روز بعد از تعطیلی / تعطیلات مزبور بعنوان روز ابلاغ قانونی به حساب می آید.


منبع:

1401/05/24
21:26:47
5.0 / 5
377
تگهای خبر: خدمات , مالیات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه