وزیر صمت اعلام كرد؛

عرضه ۲ خودروی ایرانی در نمایشگاه روسیه

عرضه ۲ خودروی ایرانی در نمایشگاه روسیه به گزارش نیو باکس، وزیر صمنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه اظهار داشت: حرکت رو به رشد روابط اقتصادی ایران و روسیه در یک سال قبل شروع شده است، اظهار داشت: در نمایشگاه روسیه هم دو مدل خودرو ایرانی تارا و شاهین ارائه شد.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، سید رضا فاطمی امین که با هدف شرکت در نمایشگاه خودرو روسیه و امضای تفاهمنامه های اقتصادی با این کشور به روسیه سفر کرده است، اظهار نمود: در سالهای گذشته روابط ایران و روسیه رو به رشد بوده و در یک سال قبل این رشد مشهود تر است و وارد فازهای جدید تری شده است.
وزیر صمت ضمن اشاره به آغاز صادرات توربین های گازی و محصولات فناورانه به روسیه، از احتمال امضای تفاهمنامه های اقتصادی در روسیه اطلاع داد و اظهار داشت: در این سفر چندین مبحث پیگیری خواهد شد، که مهم ترین محورهای آن، آغاز همکاری مشترک در حوزه صنایع کشتی سازی، صنعت هوایی و صنایع خودرویی است.
وی همینطور به حضور ۵۰ شرکت ایرانی برای در نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو روسیه اشاره نمود و اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده در ماه های اخیر تلاش شد تا شرکتهای ایرانی و روسی که در این عرصه فعال می باشند، همکاریهای مشترکی را آغاز کنند.
وزیر صمت به ثبات تولید در صنعت خودرو ایران اشاره نمود و اظهار داشت: با رفع مشکلات سالهای قبل، تولید خودرو به ثبات لازم رسیده و در نمایشگاه روسیه هم دو مدل خودرو ایرانی «تارا» و «شاهین» عرضه می شود.
فاطمی امین اضافه کرد: ظرفیت های بسیار زیادی در زمینه همکاریهای صنعتی بین دو کشور وجود دارد و در این سفر چگونگی استفاده از این ظرفیت ها بررسی خواهد شد.


منبع:

1401/05/31
21:00:35
5.0 / 5
218
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , سفر
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه