شروعی مثبت برای سومین اقتصاد بزرگ جهان

شروعی مثبت برای سومین اقتصاد بزرگ جهان به گزارش نیو باکس، کارخانه های ژاپن با بهبود تولید وسایل نقلیه موتوری، تولید خویش را برای دومین ماه بالا بردند که شروعی مثبت برای سه ماهه سوم برای تولیدکنندگان و فعالیتهای اقتصادی گسترده تر بود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، داده های جداگانه نشان داد که خرده فروشی برای پنجمین ماه متوالی در ماه جولای رشد کرد و این امید را افزایش داد که سومین اقتصاد بزرگ جهان از انعطاف پذیری در هزینه های مصرف کنندگان در سه ماهه جاری سود ببرد. داده های رسمی امروز چهارشنبه نشان داد که تولید کارخانه در ماه جولای نسبت به ماه قبل یک درصد افزوده شد و افزایش تقریبا دو رقمی ماه قبل را افزایش داد.
تولید با افزایش تولید خودرو های سواری و کامیون ها و ماشین آلات همه منظوره افزوده شد تا بهتر از کاهش ۰.۵ درصدی مورد انتظار اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز باشد.
تاکشی مینامی، اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی نورینچوکین اظهار داشت: ماه گذشته یک جهش بزرگ در تولید وجود داشت، ازاین رو انتظار داشتم عقب نشینی داشته باشد اما رشد خودرو ها و کالاهای سرمایه ای سبب افزایش تولید کلی شد.
به نظر می آید اختلالات عرضه از بهار به بعد، مانند قرنطینه های چین و کمبود نیمه رساناها و قطعات درحال کاهش است. با این وجود، تولید قطعات و دستگاههای الکترونیکی تا حد زیادی به علت کاهش تولید تراشه های حافظه به میزان ۹.۲ درصد کاهش پیدا کرد و بزرگ ترین افت یک ماهه خویش را از زمانی که داده های مشابه در فوریه ۲۰۱۳ در دسترس قرار گرفت، به ثبت رساند.
تولید قطعات و دستگاههای الکترونیکی در ماه ژوئن ۱۱.۶ درصد افزایش پیدا کرده است. این اطلاعات بعد از آن منتشر گردید که شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا اعلام نمود تولید جهانی خودرو در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۶ درصد کاسته شده است و برای چهارمین ماه متوالی به هدف خود نرسیده است.
تولیدکنندگانی که توسط وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت (METI) مورد بررسی قرار گرفتند، انتظار داشتند که تولید در ماه اگوست ۵.۵ درصد و در سپتامبر ۰.۸ درصد افزایش یابد.
دارن تای، اقتصاددان ژاپنی در کپیتال اکونومیکس اظهار داشت: با عنایت به تمایل شرکت ها به انتشار پیشبینی هایی که بیش از اندازه خوش بینانه هستند، ما فکر می نماییم که تولید در ماه سپتامبر، بعد از اوج گیری در ماه اگوست، ثابت خواهد بود.
طبق گزارش رویترز، داده های جداگانه نشان داده است که فروش خرده فروشی قویتر از حد انتظار بوده و در ماه جولای نسبت به سال قبل ۲.۴ درصد افزایش پیدا کرده است تا سود خویش را به پنجمین ماه متوالی افزایش دهد.
فروش بیشتر دارو و لوازم بهداشتی و همینطور کالاهای عمومی به خرده فروشی کمک کرد. این افزایش در مقایسه با پیشبینی متوسط ۱.۹ درصدی در نظرسنجی رویترز است.1401/06/09
10:56:23
5.0 / 5
210
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه