بدری:

رئیس جمهور شخصا به مبحث بازار مرغ ورود کند

رئیس جمهور شخصا به مبحث بازار مرغ ورود کند به گزارش نیو باکس، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعادل و توازن ماه هاست که از بازار مرغ رخت بربسته و فعالان این صنعت را با زیان گسترده مواجه کرده است، اظهار داشت: دولت از ابتدا تا انتهای صنعت مرغ کشور مداخله می کند و با اعمال سیاست های دستوری زمینه بروز مشکلات برای تولید و مصرف در این بخش را فراهم نموده است، بنابراین از رئیس جمهور می خواهم شخصا به مبحث ورود کند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، صدیف بدری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته دولت بیان نمود: هفته دولت را به آن دسته از مسؤلان باتقوا که فرصت خدمت را غنیمت شمرده و خویش را در پیشگاه خدا و خلق خدا مسئول می دانند، تبریک عرض می کنم.
ایشان در ادامه خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: هفته دولت مقطعی است که در آن افکار عمومی با دقت زیاد و حساسیت ویژه اقدامات و پروژه های قابل بهره برداری دولت را رصد می کند، باوجود افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه در استان اردبیل در ایام اخیر وضع موجود به هیچ عنوان با انتظارات و توقعات مردم استان اردبیل از دولت مردمی متناسب نبود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر کسی پوشیده نیست که سال اول دولت اغلب صرف استقرار آن، سیاستگذاری در حوزه های مختلف و تدوین برنامه می شود، تصریح کرد: آیا انتظار تکمیل پروژه راه آهن اردبیل- میانه آن هم پس از ۲۰ توقع زیادی بود؟ متاسفانه باوجود پیگیری های انجام شده نگاه وزارت راه به این پروژه در حد رفع تکلیف بوده و این نگاه قابل قبول مردم و نمایندگانشان نیست.
بدری خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: از هفته دولت سال جاری که گذشت، امیدوارم با اهتمام دولت و جدیت وزارت راه و شهرسازی شاهد بهره برداری از پروژه اتصال اردبیل به شبکه ریلی کشور تا هفته دولت سال بعد باشیم تا بیشتر از این شرمنده مردم قدرشناس اردبیل نشویم.
وی خطاب به وزیر امور اقتصادی بیان نمود: خودتان بهتر از هر کسی می دانید که معضلات اقتصادی تبعات سنگین اجتماعی به بار می آورد، ما نمایندگان بدون واسطه با مردم در ارتباط هستیم شرمندگی نان آوران خانواده جگر هر انسان آزاده ای را می سوزاند و اقشار مختلف مردم کماکان منتظر تأثیر آثار مثبت اقدامات دولت در حوزه معیشتی و اقتصادی هستند.
نماینده مردم اردبیل تصریح کرد: در شرایط کنونی هر گونه تعلل چیزی جز خیانت نیست و با جامه عمل پوشاندن به برنامه های اقتصادی دولت باری از دوش مردم بردارید.
بدری خطاب به وزرای جهاد کشاورزی و صمت اظهار نمود: تعادل و توازن ماه ها است که از بازار مرغ رخت بربسته و فعالان این صنعت را با ضرر و زیان گسترده مواجه کرده است. تولیدکنندگان مرغ گوشتی دیگر علاقه ای به جوجه ریزی ندارند و هم تولیدکننده و هم مصرف کننده بلاتکلیف هستند. دولت از ابتدا تا انتهای صنعت مرغ کشور مداخله می کند و با اعمال سیاست های دستوری زمینه بروز مشکلات برای تولید و مصرف در این بخش را فراهم نموده است؛ بلاتکلیفی وزارت صمت هم مشکل را دوچندان کرده است. بنابراین از رئیس جمهور می خواهم شخصا به مبحث ورود کند.
نماینده مردم اردبیل در انتها اظهار داشت: آقای رئیس جمهور خانواده های اردبیلی جز کم درآمدترین خانواده های ایرانی هستند که سال هاست با رنج تبعیض و محرومیت می سوزند و می سازند. تبعیض مثبت تنها سازوکار موثر در زدودن غبار محرومیت از رخسار این استان مرزی است. ازاین رو در سرمایه گذاری های کلان دولتی و برنامه توسعه ای دولت نگاه ویژه به استانهای محروم و مرزی مانند اردبیل داشته باشید تا شاهد گسترش عدالت اجتماعی و تحقق امنیت پایدار باشیم.
منبع:

1401/06/10
10:01:39
5.0 / 5
193
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , توسعه , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه