بهبود کیفیت دید خلبانان با نانو پوشش های ایران ساخت

بهبود کیفیت دید خلبانان با نانو پوشش های ایران ساخت نیو باکس: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان با بهره گیری از فناوری نانو، پوشش هایی را برای بهبود عملکرد شیشه ها ارائه کردند و توانستند با استفاده از این فنآوری پراکندگی نور را در شیشه هواپیماها کاهش دهند که این امر منجر به بهبود دید خلبانان می شود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، کاهش پراکندگی نور در شیشه هواپیما با نانولایه ها میسر شد تا نورهای متفرقه مزاحمتی برای دید خلبانان ایجاد نکنند. این محصول توسط یکی از شرکت های دانش بنیان و با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو تولید و روانه بازار شد.
نور متفرق شده از بی نظمی های سطحی، عملکرد اپتیکی قطعات مختلف را تضعیف می کند و این مورد شامل کاهش در بازدهی اپتیکی، کاهش کنتراست و شفافیت تصویر با ایجاد یک تصویر تار است.
BK7 یک شیشه اپتیکی با کیفیت بالا است که کاربردهای متنوعی در ادوات اپتیکی دارد. از آنجا که این محصول به خوبی در آزمون های شیمیایی عمل کرده و پروسه تولید آسانی دارد، قیمت نهایی آن کاهش پیدا می کند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، این شیشه می تواند در صنایع هوایی و تجهیزات مورد استفاده در آن، به عنوان رتیکل در لنزهای چشمی وسایل دیدبانی مانند تلسکوپ، دید تلسکوپی و یا صفحه اسیلوسکوپ و یا شیشه هواپیما به کار رود. رتیکل ها، قطعاتی هستند که در صنایع اپتیکی مثل رنج فایندرها، دوربین های دو چشمی و تجهیزات اپتیکی تلسکوپ های مدرج و میکروسکوپ ها استفاده می شوند. رتیکل ها باتوجه به نیازهای هر صنعت به شکل خاصی تولید و طراحی می شوند.
فناوری نانوپوشش عملکرد اینگونه شیشه ها را بهبود بخشیده است. بطوریکه پوشاندن سطح آینه با نانولایه ها پراکندگی نور را می کاهد.1401/06/19
22:32:13
5.0 / 5
392
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , دوربین
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه