سایه ادامه دار جنگ در تولید غلات اوکراین

سایه ادامه دار جنگ در تولید غلات اوکراین نیو باکس: سرویس نظارت بر محصولات اتحادیه اروپا (MARS) روز دوشنبه (12 سپتامبر) در برآوردهای به روز شده برای این کشور جنگ زده اعلام نمود که انتظار می رود برداشت ذرت اوکراین 24 درصد کمتر از سال قبل و پنج درصد کمتر از میانگین پنج ساله باشد و به 32 میلیون تن برسد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، اوکراین یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان آفتابگردان جهان است، انتظار می رود برداشت این محصول نسبت به سال گذشته، ۱۵ درصد کم شود و به ۱۳.۹ میلیون تن برسد که دو درصد کمتر از میانگین پنج ساله است.
نتایج بررسی ها نشان داده است که جنگ روسیه مقابل اوکراین شاهد کاهش سطح زیر کشت ذرت و آفتابگردان بوده است. در نتیجه، پیش بینی تولید ما برای هر دو محصول کمتر از میانگین پنج ساله است.
سرویس نظارت بر محصولات اتحادیه اروپا اعلام نمود که حدود چهار درصد از ذرت، ۱۰ درصد از آفتابگردان و هفت درصد از تولید دانه سویا در مناطقی است که هم اکنون در معرض جنگ هستند.
برای محصولات زمستانه که برداشت آنها به انتها رسیده است، سهم ۲۲ درصد از کل تولید گندم نرم، ۲۰ درصد برای جو و ۱۳ درصد برای کلزاست.
به نقل از رویترز، مفسرین درگیر این هستند که اوکراین، که به طور معمول یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان جهان است، امسال با ادامه جنگ با روسیه، چه مقدار غلات می تواند برداشت و صادر کند.1401/06/22
10:14:01
5.0 / 5
277
تگهای خبر: تولید , سرویس , محصولات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه