رئیس اتحادیه بنكداران مواد غذایی:

قیمت روغن کاهش یافت

قیمت روغن کاهش یافت به گزارش نیو باکس، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار داشت: قیمت روغن ۵ کیلویی از ۴۰۰ هزار به ۲۹۵ هزار و روغن مایع ۹۰۰ گرمی از ۶۸ هزار به ۵۵ هزار تومان رسیده است.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، رضا کنگری در یک برنامه تلویزیونی، اظهار نمود: قیمت روغن ۵ کیلویی نسبت به دو ماه اخیر که ۴۰۰ هزار تن بود هم اکنون ۲۹۵ هزار تومان شده است و روغن مایع ۹۰۰ گرمی که ۶۸ هزار تومان بوده هم اکنون ۵۵ هزار تومان شده است.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در مورد قیمت برنج اظهار داشت: قیمت برنج ایرانی حدوداً ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است و بار قدیم گران تر بوده و هم اکنون بار جدید حدوداً ۴۰ الی ۴۵ هزار تومان شده است.
کنگری اضافه کرد: برنج ایرانی اعلا از ۹۰ هزار تومان تا ۱۱۵ تومان در بازار موجود است.
قیمت مصوب شکر چند؟
محمد قربانی هم اظهار نمود: انجمن صنایع روغن مبادرت به کاهش قیمت پایین تر از نرخ مصوب کرده که ۱۰ درصد برای روغن های خوراکی و ۱۵ درصد برای روغن های صنف و صنعت است که تحریک تقاضا داشته باشند و بتوانند محصولات خودشان را به فروش برسانند.
وی در مورد عرضه شکر هم اظهار داشت: قیمت شکر در کارخانه طبق مصوب ۱۸ هزار تومان و قیمت فله شکر حدود ۲۰ هزار تومان است.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: اگر شکر بسته بندی شود ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار تومان برای فرایند بسته بندی که دارد قیمت آن افزایش خواهد یافت.
وی تصریح کرد: همه مطابق قانون موظفند که قیمت مصرف کننده را روی کالا درج کنند.


منبع:

1401/07/07
12:28:38
5.0 / 5
150
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه