19 درصد واحدهای صنفی، تولیدی هستند

19 درصد واحدهای صنفی، تولیدی هستند نیو باکس: نیو باکس: تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد که تا اختتام تیر امسال بیش از دو میلیون و 439 هزار واحد صنفی در کشور فعال بوده اند که نزدیک به نیمی از آنها توزیعی و حدود 19 درصد آنها تولیدی هستند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، تا اختتام تیر امسال در مجموع بیش از دو میلیون و ۴۳۹ هزار واحد صنفی در کشور فعال است که تقریباً نصف آنها، یعنی بیش از یک میلیون و ۱۹۱ هزار واحد، در بخش توزیعی کار می کنند.
از نیمه باقی مانده، حدود ۴۶۰ هزار واحد، یعنی ۱۸.۸ درصد، در بخش تولید، ۳۹۰ هزار، یعنی ۱۶ درصد در بخش خدمات فنی و ۳۹۶ هزار، یعنی ۱۶.۳ در بخش خدمات فعال می باشند.
در بین استانها، تهران میزبان بیشترین واحد صنفی است که ۳۱۰ هزار و ۷۶۱ واحد را در خود جای داده است و کهگیلویه و بویر احمد با ۲۴ هزار و ۶۰۷ واحد صنفی، کمترین واحد را به خود مختص کرده است.
همین طور تهران با داشتن بیش از ۶۶ هزار و کهگیلویه و بویر احمد با داشتن ۳۲۹۰ واحد صنفی تولیدی، بیشترین و کمترین صنف تولیدی را به خود مختص کرده است.
طبق گفته های عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران، شیوه کسب وکار در ایران و کشورهای توسعه یافته متفاوت و در نتیجه وضعیت سرانه واحدهای صنفی نیز متفاوت است؛ بطوریکه در ایران به ازای هر واحد صنفی ۲۷ تا ۲۸ نفر مراجعه می کنند، اما این رقم در کشورهای توسعه یافته ۱۷۰ تا ۱۸۰ و متوسط در دنیا ۱۰۰ نفر است. اما تعداد زیاد اصناف منجر به کاهش درآمد آنها می شود و به نفع خودشان هم نیست و علت آن مشکلاتی است که در زمینه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در بخش صنعت و کشاورزی وجود دارد.
منبع:

1401/07/21
13:06:00
5.0 / 5
390
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه