گزارش نیو باكس؛

رشد ۳۰۰ درصدی تولید خودروی کامل

رشد ۳۰۰ درصدی تولید خودروی کامل نیو باکس: بررسی وضعیت تولید از شروع سال تا حالا نشان میدهد که در این بازه زمانی 467 هزار و 623 دستگاه خودروی کامل تولید شده که نسبت به زمان مشابه پارینه 300 درصد رشد کرده است.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، بررسی آخرین وضعیت تولید خودرو در کشور نشان میدهد که از شروع سال تا اختتام مهر ماه ۴۶۷ هزار و ۶۲۳ دستگاه خودروی کامل تولید شد که نسبت به زمان مشابه سال قبل که ۱۱۲ هزار و ۵۳۴ دستگاه بود رشد بیش از ۳۰۰ درصدی را نشان میدهد.
بر همین اساس در این بازه زمانی تعداد خودرو های ناقص مانده در پارکینگ به صفر رسیده است در صورتیکه در زمان مشابه پارینه حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ ها دپو شده بود.
همچنین خودروسازان بخش خصوصی در نیمه نخست امسال ۸۰ هزار و ۲۵۱ دستگاه خودرو تولید کردند که بیان کننده رشد ۱۵ درصدی است.
همچنین در ۶ ماه نخست امسال تعداد ۵۲ هزار و ۲۱۳ دستگاه وانت نیز تولید شده که نسبت به ۶ ماه نخست پارینه رشد ۴۸ درصدی را نشان میدهد.
همچنین در این بازه زمانی یک هزار و ۳۹۰ دستگاه ون تولید شده که در قیاس با زمان مشابه پارینه رشد ۵۸۵ درصدی را تجربه کرده است.
در نیمه نخست امسال ۵۲۴ عدد اتوبوس در کشور تولید شده که رشدی معادل ۵۱ درصدی را نسبت به سال قبل نشان میدهد.
در این بازه زمانی ۱۲ هزار و ۹۱۹ دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده نیز تولید شده است که بیان کننده رشد ۱۸۲ درصد نسبت به نیمه نخست سال قبل است.
بر این اساس، در مجموع تولید انواع خودرو در کشور از شروع سال تا حالا رشد ۸ درصدی یافته است.


منبع:

1401/08/03
08:20:36
5.0 / 5
195
تگهای خبر: تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه