سفیر غنا در تهران پاسخ داد

خودرو های ایرانی وارد بازار آفریقا می شوند؟

خودرو های ایرانی وارد بازار آفریقا می شوند؟ نیو باکس: سفیر غنا در تهران می گوید که صنعت خودروسازی ایران، یکی از صنایع خودرویی قدرتمند در جهان بشمار می رود و در صورت فراهم شدن مقدمات لازم، می توان محصولات خودرویی ایران را به غنا وارد کرد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، اریک اسوبوتنگ در همایش آشنایی با فرصت های تجاری غرب آفریقا، اظهار داشت: بررسی های ما نشان میدهد که خودرو های ایرانی، قابلیت ورود به غرب آفریقا و بطور خاص غنا را دارند و در صورتیکه کارخانه های تولید در آفریقا فعال شود، می توان این محصولات را به بازار آفریقا وارد کرد.
وی با اعلان اینکه یک اتحادیه بزرگ اقتصادی در آفریقا درحال شکل گیری است، توضیح داد: در صورتیکه توافقات برای تاسیس این اتحادیه نهایی شود، می توان انتظار داشت که جابجایی کالاها میان کشورهای آفریقایی با معافیت گمرکی و پایین ترین تعرفه جابجا شود، بدین جهت در صورت فعال کردن خطوط تولید ایرانی در آفریقا، می توان این محصولات را میان کشورهای مختلف صادر کرد.
سفیر غنا در تهران با اشاره به ظرفیت های تجاری مشترک میان دو کشور، اضافه کرد: غنا شرایط خوبی در تولید محصولات کشاورزی و غذایی دارد و در سالهای قبل در این عرصه صادرات داشته است. در کنار آن ظرفیت اقتصاد ایران نیز برای تولید و صادرات کالا به آفریقا و غنا بسیار بالاست و بدین جهت می توان انتظار داشت که تجارت مشترک میان دو کشور افزایشی قابل توجه پیدا کند.
اریک اسوبوتنگ افزود: غنا و ساحل عاج در زمینه محصولاتی مانند قهوه حرف های زیادی در جهان برای زدن دارند و در صورت توافق های تجاری، می توان انتظار داشت که دو طرف در این عرصه نیز با یکدیگر تبادلات اقتصادی داشته باشند.
وی اشاره کرد: غرب آفریقا جمعیتی بیش از ۴۷۰ میلیون نفر دارد و بدین جهت می تواند یک بازار تجاری مناسب و گسترده برای کشوری مانند ایران محسوب شود و با پیگیری اتحادیه اقتصادی آفریقا، این تبادلات می تواند در بین تمام کشورهای قاره آفریقا اجرائی شود.1401/08/04
10:18:26
5.0 / 5
265
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه