یك مقام مسئول:

یارانه سود تسهیلات به تولیدکنندگان پرداخت می شود

یارانه سود تسهیلات به تولیدکنندگان پرداخت می شود به گزارش نیو باکس، عضو هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار داشت: یارانه سود تسهیلات سرمایه در گردش یا سرمایه ثابت به متقاضیان مشمول پرداخت می شود.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، محسن سراج زاده با اشاره ‏به ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و بخشنامه اجرائی آن، اظهار‬ کرد: بر طبق این قانون به دولت اجازه داده می‏ شود برای فرآوری مواد خام و تبدیل به کالاهای با ارزش افزوده بالا، از انواع مشوق‏ های لازم استفاده نماید.
عضو هیأت مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک بیان کرد: مطابق این قانون، با انعقاد قرارداد عاملیت با بانک صنعت و معدن، یارانه سود تسهیلات سرمایه در گردش یا سرمایه ثابت (در قالب وجوه اداره شده) در قالب طرح «کمک به نوسازی و تکمیل زنجیره ارزش در امتداد جلوگیری از خام فروشی» به متقاضیان مشمول پرداخت کند.
سراج زاده اشاره کرد: همه مواد اولیه خامی که فرآوری شده و در زنجیره ارزش منجر به ایجاد ارزش افزوده بالاتر شوند، مشمول این حمایت هستند.
وی ادامه ‬ داد: بر این اساس، فرآوری مواد اولیه خامی که صادرات آنها مشمول پرداخت عوارض یا مالیات ‏است همچون فرآوری پوست خام گاوی، گوسفندی و بزی، وت بلوی گاوی، گوسفندی و بزی، سالامبور گوسفندی و بزی، کرک خام، قراضه فلزات، قراضه و ضایعات باتری خودرو، سولفور مولیبدن، آخال از مصنوعات پلیمری PET و آخال کاغذی، در اولویت این حمایت قرار می گیرد.
سراج زاده اظهار داشت: متقاضیان مشمول شامل اشخاص حقیقی و حقوقی از بخش های خصوصی و تعاونی (با اولویت اشخاص حقوقی) هستند که دارای اولویت در موافقت نامه بوده و از جانب مجری طرح (وزارت صنعت، معدن و تجارت) به بانک جهت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش یا سرمایه ثابت از محل منابع داخلی بانک معرفی می گردند.
عضو هیأت مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با اشاره به شرایط متقاضیان طرح، اشاره کرد: معرفی شدگان باید واجد شرایط بانک تشخیص داده شوند، همین طور تسهیلات پرداختی نیز با احتساب ۹ درصد یارانه سود، برای کل دوره قرارداد بانک با متقاضی محاسبه و لحاظ می شود.
وی افزود: پرداخت یارانه سود تسهیلات به متقاضیانی تعلق می گیرد که اقساط خودرا در سررسید پرداخت کرده و آمار تولید و تحقق اهداف پروژه ها و زیرپروژه های خودرا عرضه کنند. بدین سان یارانه سود بعد از تأیید مجری طرح توسط بانک عامل به حساب متقاضی در موعد مقرر منظور می شود.
سراج زاده اشاره کرد: درباب تسهیلات دریافتی از منابع داخلی بانک برای سرمایه در گردش، یارانه سود تسهیلات در آخر اقساط (یک سال) و درباره ی تسهیلات دریافتی از منابع داخلی بانک برای سرمایه ثابت، یارانه سود تسهیلات هر ۶ ماه یک دفعه به حساب متقاضی در بانکی که تسهیلات گرفتن کرده است، اختصاص و اعمال می شود.
وی اظهار داشت: واحدهای صنعتی مشمول این طرح می توانند نسبت به ارسال درخواست کتبی به صندوق و یا ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان اقدام نمایند.

1401/08/18
08:08:13
5.0 / 5
338
تگهای خبر: بانك , تجارت , تسهیلات , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه