قاچاق بلای جان تولیدکنندگان جوراب!

قاچاق بلای جان تولیدکنندگان جوراب! به گزارش نیو باکس، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل تولیدکنندگان جوراب، قاچاق و تأمین مواد اولیه است، اظهار داشت که هم اکنون ۴۰ درصد ظرفیت ماشین آلات تولیدی این صنف از صحنه تولید خارج است.


سید علی اصغر بهبهانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ظرفیت خالی برای تولید در این صنف زیاد است، اظهار نمود: اما نمی توان مانع ورود قاچاق جوراب به کشور شد. یک دهستان در همدان هست که سالانه توان تولید یک میلیون جوراب را دارد، ازاین رو مشکل تولید وجود ندارد، بلکه مشکل نبود بازار است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۰ درصد ظرفیت ماشین آلات تولیدی این صنف از صحنه تولید خارج است، خاطرنشان کرد: علت این وضعیت اینست که کسی تولیدات آنها را نمی خرد. تولیدکنندگان داخلی نمی توانند با کالاهای قاچاق رقابت کنند. البته مشکلات تأمین مواد اولیه هم روی این مورد اثر داشته است.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب اضافه کرد: البته این مشکل با همکاری دفتر نساجی وزارت صمت رو به بهبودی است.
بهبهانی با اشاره به اینکه واردات جوراب مانند سایر پوشاک ممنوع می باشد، اظهار داشت: صادرات جوراب هم به علل مشکلات در ارتباط با تحریم، خیلی جزئی و عمدتا به مقصد کشورهای همسایه است.
در مجموع به قول وی بزرگترین مشکل تولیدکنندگان جوراب، قاچاق و تأمین مواد اولیه است.
منبع:

1401/10/30
15:46:45
5.0 / 5
247
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه