در سال ۲۰۲۲

برگ برنده فلزات گرانبها به کدام رسید؟

برگ برنده فلزات گرانبها به کدام رسید؟ نیو باکس: طلا و پالادیوم در سال 2022 با عقب افتادن نقره و پلاتین برنده شدند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، برمبنای آخرین گزارش انجمن بازار شمش لندن (LBMA)، سال قبل باوجود شروع قوی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ثابت شد که یک دوره تثبیت برای بازار فلزات گرانبها بود که نسبتاً مطابق با انتظارات بود.
انجمن بازار شمش لندن گزارش داد که قیمت طلا در سال قبل بطور متوسط ۱۸۰۰ دلار و ۹ سنت در هر اونس بوده که نسبت به میانگین قیمت ۱۷۹۸ دلار و ۶۰ سنت در سال ۲۰۲۱ تنها اندکی بالا رفته است. این انجمن اظهار داشت که رقابت تنگاتنگی در رقابت پیش بینی قیمت در سال قبل بود برای اینکه مفسرین چشم انداز محتاطانه ای را با میانگین پیش بینی قیمت ۱۸۰۱ دلار و ۹۰ سنت حفظ کردند.
در صورتیکه سال قبل سال تثبیت طلا بود اما برای نقره ناامیدکننده بود برای اینکه نرخها نسبت به سطح سال ۲۰۲۱ کم شد.
انجمن بازار شمش لندن اعلام نمود که قیمت نقره در سال قبل بطور متوسط ۲۱.۷۳ دلار در هر اونس بوده که از میانگین قیمت سال قبل ۲۲.۷۲۹ دلار در هر اونس کمتر است.
مفسرین فلزات گرانبها در شروع سال ۲۰۲۲ نسبتاً به نقره خوشبین بودند و بدنبال این بودند که نرخها بطور متوسط در سال حدود ۲۳.۵۴ دلار در هر اونس باشد.
سال ۲۰۲۲ سالی چالش برانگیز و پرنوسان برای طلا و نقره بود. تهاجم روسیه به اوکراین موجب ایجاد تقاضای امن برای طلا و نقره شد و قیمت طلا برای مدت کوتاهی به ۲۰۰۰ دلار در هر اونس رسید.
با این وجود، افزایش تورم به بالاترین سطح خود در ۴۰ سال گذشته، فدرال رزرو را مجبور کرد تا نرخ بهره را در سال قبل ۴۲۵ واحد افزایش دهد که تهاجمی ترین چرخه انقباض آن در چهار دهه اخیر است.
موضع سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو موجب شد که دلار آمریکا در ماه سپتامبر به بالاترین حد خود در ۲۰ سال اخیر برسد. با این وجود، انتظار می رود که فدرال رزرو به انتها چرخه انقباض خود نزدیک شود برای اینکه سرعت افزایش نرخ بهره را می کاهد و شتابی برای طلا و نقره در سال جدید به وجود می آورد.
طبق گزارش کیتکو، قیمت طلا از پایین ترین سطح دو سال اخیر خود در نوامبر، نزدیک به ۲۰ درصد بالا رفته است. انجمن بازار شمش لندن اعلام نمود که قیمت پلاتین در سال قبل بطور متوسط ۹۶۰.۵۸ دلار در هر اونس بوده است که از میانگین قیمت ۱۰۹.۲ دلار در سال ۲۰۲۱ کمتر است.
منبع:

1401/11/10
10:01:27
5.0 / 5
227
تگهای خبر: بازار , تورم , قیمت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه