پنجمین اقتصاد بزرگ جهان متحول شد

پنجمین اقتصاد بزرگ جهان متحول شد به گزارش نیو باکس، تولید صنعتی هند در ژانویه در مقایسه با ماه مشابه سال قبل بیش از اندازه انتظار رشد کرد و به بالاترین حد دو ماهه و ۵.۲ درصدی رسید.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، تحلیل گران نظرسنجی رویترز افزایش پنج درصدی تولید صنعتی ماهانه را پیشبینی کرده بودند و بر مبنای داده های وزارت آمار، این افزایش به دنبال رشد سالانه ۴.۷ درصدی در ماه دسامبر بود.
بخش تولید که حدود ۱۵ درصد از اقتصاد هند را تشکیل می دهد با تضعیف صادرات صدمه دید اما رشد ۳.۷ درصدی در ژانویه را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. صادرات کالاهای هند در ژانویه ۶.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد و به ۳۲.۹۱ میلیارد دلار رسید.
بعضی از اقتصاددانان اعتقاد دارند که رشد تولید صنعتی قوی باشد. تولیدات صنعتی هند تحت تاثیر کاهش تقاضای جهانی و افزایش نرخ بهره در ماه های اخیر قرار گرفته است.
تولید کالاهای سرمایه ای، شاخصی برای فعالیت کارخانه ها، نسبت به رشد ۷.۶ درصدی ماه گذشته، ۱۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرد. در حالیکه تولید کالاهای بادوام مصرفی بعد از کاهش ۱۰.۴ درصدی ماه گذشته، نسبت به سال قبل ۷.۵ درصد کاهش پیدا کرد.
داده ها نشان داده است که تولید پوشاک، فلزات اساسی و مواد شیمیایی در ژانویه بین ۷ تا ۳۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته، در حالیکه تولید معدن ۸.۸ درصد افزایش پیدا کرده است که کمتر از رشد ۹.۸ درصدی ماه قبل بود. بر مبنای داده های انجمن خودروسازان هندی، مجموع فروش خودرو های سواری هند در ماه فوریه نسبت به سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است.
اقتصاد هند بعنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان، در سه ماهه چهارم سالانه ۴.۴ درصد رشد کرد که نسبت به ۶.۳ درصد سه ماهه قبل کاهش داشت و دولت این کشور انتظار دارد اقتصاد این کشور برای سال مالی ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ رشد سالانه هفت درصدی پایان ماه را ثبت کند.
منبع:

1401/12/21
11:04:29
5.0 / 5
192
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه