کمبود خودروی صفر در بازار

کمبود خودروی صفر در بازار به گزارش نیو باکس، رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اعلان اینکه قیمت خودرو نسبت به 28 اسفند 5 تا 7 درصد بالا رفته است، اظهار داشت: خودروی صفر در بازار به شدت کم است و اگر عرضه زیاد نشود نرخها بالاتر می رود.سعید موتمنی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضع بازار آزاد خودرو، گفت: با توجه به این که از روزهای اول سال اعلام شده بود که پس از تعطیلات عید نوروز، قیمت کارخانه ای خودرو افزایش خواهد یافت، بازار نیز همگام با این تصمیم جلو رفت و اثر روانی خودرا بر بازار گذاشت.
رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودروی تهران اضافه کرد: هم اکنون که قیمت کارخانه ای تعیین تکلیف شده، برای کنترل بازار باید عرضه بصورت محسوسی افزایش یابد. اگر عرضه خودرو افزایش یابد بطور قطع نرخها می شکند اما در صورت عدم افزایش عرضه، شاهد بالا رفتن قیمت خودرو در بازار آزاد خواهیم بود.
وی افزود: نوسانات نرخ ارز و تورمی منجر به افزایش قیمت خودرو می شود اما اگر وزارت صمت نسبت به افزایش عرضه اقدام نماید، بطور قطع التهابات بازار کاهش خواهد یافت.
موتمنی افزود: هم اکنون تهیه خودروی صفر از بازار آزاد سخت است؛ خریدار وجود دارد اما خودرویی نیست و از طرفی دیگر نیز قیمت های اعلامی از طرف فروشندگان بسیار بالاست.
افزایش ۵ تا ۷ درصدی قیمت خودرو نسبت به ۲۸ اسفند
وی اشاره کرد: قیمت خودرو نسبت به ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱، بین ۵ تا ۷ درصد بالا رفته است؛ بدین سبب تنها راهی که داریم این است که خودرو به میزان کافی ارائه شود برای اینکه هم اکنون خودرو در بازار کم است.
رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودروی تهران تصریح کرد: وزارت صمت باید از راه های مختلف نسبت به افزایش عرضه اقدام کند؛ واردات خودرو می تواند کمک خوبی باشد. البته واردات خودروی کارکرده نیز نقش بسیار مؤثری می تواند در کاهش التهابات بازار داشته باشد.
وی اشاره کرد: آنچه مسلم بوده این است که وزرات صمت و تولیدکنندگان برای کنترل بازار و قیمت های آزاد باید نیاز بازار را تامین کنند.


منبع:

1402/01/24
16:36:15
5.0 / 5
404
تگهای خبر: بازار , تورم , تولید , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه