مدیر كل غله و خدمات بازرگانی خوزستان خبرداد

شروع به کار مجدد سیلوی تاریخی آذرپیکان اهواز

شروع به کار مجدد سیلوی تاریخی آذرپیکان اهواز به گزارش نیو باکس، خوزستان مدیر کل غله و خدمات تجاری خوزستان از شروع به کار مجدد سیلوی تاریخی اهواز (شهید آذر پیکان) آگاهی داد و اظهار داشت: این سیلو حالا درحال ذخیره سازی گندم است.امید جهان نژادیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: باتوجه به حجم گندم خریداری شده در خوزستان و نیاز به فضای مناسب برای نگهداری گندم، سیلوی تاریخی اهواز (شهید آذر پیکان) باردیگر شروع به کار کرد.

بنای صنعتی سیلوی اهواز که به عنوان اثر شاخص شهر اهواز در تاریخ معاصر و ایجاد اهواز مدرن از آن یاد می‎شود در سال ۱۳۹۷ با تأیید کارشناسان سازمان میراث فرهنگی با شماره ۳۲۱۶۲ در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: این اقدام و فعالیت مجدد سیلوی اهواز با هدف افزایش ظرفیت انباری استان و نگهداری گندم خریداری شده از کشاورزان در فضایی مطلوب و مناسب انجام شده است.

مدیر کل غله و خدمات تجاری خوزستان با اشاره به ظرفیت ریلی این سیلو اظهار داشت: سیلوی شهید آذر پیکان اهواز با قرار گرفتن در مدار حمل و نقل ریلی به شبکه سراسری ریلی متصل است و این مساله ظرفیت خوبی برای جابجایی محصولات انبارشده در سیلو است.

سیلوی اهواز در سال ۱۳۱۵ شمسی طراحی و راه اندازی ساختمان آن در سال ۱۳۱۷ شمسی شروع شد و عملیات اجرائی آن در سال ۱۳۱۹ شمسی با هزینه پانزده میلیون ریال به انتها رسید. این سیلو با قدمتی ۸۳ ساله در ساحل غربی رود کارون و در حریم این رودخانه قرار دارد و محل نگهداری و ذخیره‎سازی غلات (خصوصا گندم) است.

جهان نژادیان عنوان کرد: با بهره گیری از ظرفیت ریلی تا حالا ۲ محموله گندم از سیلوی تاریخی اهواز به سیلوهای خارج از استان فرستاده شده است.

وی در آخر اشاره کرد: تا حالا بیش از یک میلیون و ۶۸۲ هزار تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است و ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در این خصوص به کشاورزان پرداخت شده است.

منبع:

1402/03/09
11:18:20
5.0 / 5
316
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه