سلاح ورزی:

نامه رد صلاحیت وزارت اطلاعات را دریافت نکردم

نامه رد صلاحیت وزارت اطلاعات را دریافت نکردم به گزارش نیو باکس، حسین سلاح ورزی رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: من هیچ نامه ای در خصوص رد صلاحیت از وزارت اطلاعات دریافت نکردم.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، حسین سلاح ورزی در حاشیه جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که گفته می شود حضور شما در قامت رئیس اتاق بازرگانی سبب می شود عملکرد اتاق مختل شود، عنوان کرد: خیر. من رئیس قانونی اتاق بازرگانی هستم و به استناد رای هیأت نمایندگان به خوبی وظایف خویش را انجام می دهیم و تابحال هم خللی در فعالیتهای اتاق به وجود نیامده است. دولت، مجلس و قوه قضاییه همکاری خوبی دارند. مأموریت اتاق مشورت با قوای سه گانه و مطالبه گری در امور بخش خصوصی است و مسأله ای نداریم و با تمام توان در جهت اجرای مأموریت های قانونی بر می داریم.
در تمام جلسات دعوت می شویم
رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد پیشگیری از حضور وی در جلسات و نشست های رسمی دولت، اضافه کرد: در سه هفته ای که بعنوان رئیس اتاق فعالیت داشته ام در تمام نهادها، مجامع و شوراهایی که به باعث قانون اتاق بازرگانی عضو است چه بنده و چه سایر نمایندگان دعوت شدند. این مسئله بیشتر شبیه به یک شایعه و فضاسازی رسانه ای است. من بر این باورم که آقای رئیس جمهوری بعنوان نگهبان قانون اساسی اجازه نمی دهد که اتاق بازرگانی از حقوق قانونی خود محروم شود.
وی افزود: بر خلاف جوسازی های رسانه ای نه مخالفت و نه حمایت جدی ای را از اجزای دولت دریافت نکردیم و درحال فعالیت هستیم.
رئیس اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: مبحث اصلی همه اعضا و وزرای دولت بر مبنای تفکر رئیس جمهوری، امیدآفرینی به اقشار جامعه و زمینه سازی برای تحقق شعارهای رهبری یعنی مهار تورم از راه افزایش تولید رقابت پذیر است. معتقدیم کنترل تورم از راه افزایش تولید و توسعه تجارت از کانال بخش خصوصی می گذرد و تلاش ما هم اینست که این تلاش را در قسمت خصوصی تقویت نماییم تا افزایش تولید را شاهد باشیم.
هیچ نامه ای در خصوص رد صلاحیت از وزارت اطلاعات دریافت نکردم
سلاح ورزی در پاسخ به سوالی در خصوص نامه های نهادهای نظارتی در خصوص رد صلاحیت وی، خاطرنشان کرد: خیر. یک قانون داریم به نام قانون اتاق بازرگانی و یک آیین نامه ای که برای اجرای این قانون است. بر طبق این آیین نامه مرجع نظارت بر انتخابات و برگزارکننده انتخابات در هیأت رئیسه مشخص شده و همینطور مبحث سازوکار و برنامه زمانبندی ارسال و استعلام تعیین صلاحیت افراد مشخص شده است.
وی اظهار داشت: من هیچ نامه ای در خصوص رد صلاحیت از وزارت اطلاعات دریافت نکردم. در برنامه زمانبندی ۱۰ روزه که برای دریافت پاسخ توسط مرجع ذی صلاح که وزارت اطلاعات بوده، در نظر گرفته شده بود، هیچگاه ارسال نشده است.
سلاح ورزی اضافه کرد: در خارج از این موعد قانونی حراست وزارت صمت که مرجع بی ارتباطی به این مورد است گفته است که بر مبنای بررسی های این مرکز «با حضور سلاح ورزی مخالفت می شود.»
وی اظهار داشت: انجمن نظارت بعنوان مرجع قانونی نظارت بر انتخالبات مکاتبات مختلفی در آن ایام کرده و در روز پیش از انتخابات به این نتیجه رسیدند و اعلام نمودند که حضور همه ۴۰ کاندیدا در صحنه انتخابات بلامانع است. من بر مبنای تصمیم انجمن نظارت که مرجع قانونی نظارت بر انتخابات بود شرکت کردم و رای دادم و این به هیچ وجه به معنای تقابل و سرکشی نیست. همه ما حتما مطیع قانون هستیم و بر مبنای قانون عمل می نماییم و افتخار می نماییم که زیر پرچم قانون اساسی جمهوری اسلامی خدمت می نماییم.


منبع:

1402/04/20
10:05:59
5.0 / 5
301
تگهای خبر: بازرگانی , تجارت , تورم , توسعه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه