مدیركل غله و خدمات بازرگانی استان خبر داد:

لرستان پایلوت هوشمندسازی سامانه حمل آرد در کشور

لرستان پایلوت هوشمندسازی سامانه حمل آرد در کشور به گزارش نیو باکس، لرستان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان اظهار داشت: برای بحث نظارت بر حمل آرد برای تمام کامیون های حمل آرد GPS نصب کردیم که لرستان بعنوان پایلوت کشوری در اجرای این طرح قرار دارد.


حجت الله بیرانوند در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در بحث توزیع آرد چون کرایه حمل آرد را نانوا پرداخت می کند، پیمانکار آرد با تفاهمی که مابین خبازان و پیمانکار صورت می گیرد به حمل کالا واگذار می شود.
وی افزود: در لرستان حمل آرد به شرکت حمل و نقل آبادان صورت می گیرد که در شهرستان ها پیمانکارانی دارد که وظیفه اصلی ما نظارت بر آن هاست.
بیرانوند خاطرنشان کرد: ما هم اکنون گندم را از کشاورزان کیلویی ۱۵ هزار تومان خریداری می نماییم و بیشتر از ۱۰۰۰ تومان هزینه جانبی دارد و آنرا کیلویی ۶۶۵ تومان به کارخانه های آرد می دهیم، اما یک کیسه آرد را به نانوا ۳۵ هزار تومان می دهیم که فاصله قیمتی معناداری دارد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان ضمن اشاره به مصرف سالانه ۳۰۰ هزار تن گندم در استان، افزود: فقط در لرستان ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه آرد می دهیم که این فاصله ها انگیزه را برای تخلف زیاد می کند.
وی ضمن اشاره به اینکه در بحث پیمانکار حمل آرد تخلفاتی داشتیم که درحال سیر مراحل قضایی است، بیان نمود: هم اکنون قیمت تمام شده برای هر کیسه آرد ۶۲۵ هزار تومان بوده که آنرا با قیمت خیلی پایین تری به نانوا می دهیم.
بیرانوند خاطرنشان کرد: برای نظارت بر روی تمام کامیون های حمل آرد GPS نصب کردیم، چون قبلاً آرد از کارخانه به سمت نانوایی حمل می شد، هم اکنون سامانه هوشمند را در کارخانه داریم که عکس آن ثبت می شود و از زمانیکه ماشین روشن شده تا وقتی که خالی می کند مشخص است و لرستان بعنوان پایلوت کشوری در اجرای این طرح قرار دارد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان اضافه کرد: نظارت فیزیکی را داریم و باید به سمت هوشمندسازی بارها برویم، برای بحث حمل آرد سامانه جدا تعریف کردیم.
منبع:

1402/04/26
14:23:45
5.0 / 5
287
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه