مصوبه رفع محدودیت از کارتهای تجاری ۱۴۰۱ قابلیت اجرا ندارد

مصوبه رفع محدودیت از کارتهای تجاری ۱۴۰۱ قابلیت اجرا ندارد نیو باکس: مصوبه رفع محدودیت از کارتهای تجاری صادرکنندگان سال 1401 بمنظور ایفای تعهد ارزی از محل صادرات خود در قبال گرفتن تعهدنامه محضری با بخشنامه اجرائی قانون مقررات صادرات و واردات مغایر است.


به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، دفتر خدمات ارزی و مالی سازمان توسعه تجارت ایران در بخشنامه ای اعلام نمود که مصوبه رفع محدودیت از کارتهای تجاری صادرکنندگان سال ۱۴۰۱ بمنظور ایفای تعهد ارزی از محل صادرات خود در قبال گرفتن تعهدنامه محضری با بخشنامه اجرائی قانون مقررات صادرات و واردات مغایر است.
در این بخشنامه آمده است: با توجه به مکاتبه شماره ۶۳۳۶۹۹ مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ دفتر مقررات صادرات واردات درباب مغایرت مصوبه نهمین جلسه کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات در خصوص «رفع محدودیت از کارتهای تجاری صادرکنندگان سال ۱۴۰۱ بمنظور ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات به روش واردات از محل صادرات خود در قبال گرفتن تعهدنامه محضری»، با بند (۲-۳) ماده (۱۰) بخشنامه اجرائی قانون مقررات صادرات و واردات پس مصوبه نهمین جلسه کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات موضوع بند ۲ نامه شماره ۵۲۶۲۵۹ مورخ (۱۴۰۲/۴/۱۱ از تاریخ ۱۴۰۲/۴/۲۷ کان لم یکن تلقی شده و قابلیت اجرا نخواهد داشت.
شایان ذکر است مکاتباتی که تا تاریخ ۱۴۰۲/۴/۲۶ درباب رفع محدودیت کارتهای تجاری واجدین شرایط مصوبه یاد شده در دبیرخانه سازمان توسعه تجارت به ثبت رسیده است بررسی و ترتیب اثر داده خواهند شد و بعد از این تاریخ هیچگونه درخواستی در این خصوص قابل پذیرش نخواهد بود. مراتب جهت استحضار و صدور دستور اقدام مقتضی ایفاد می گردد.


1402/04/29
12:20:31
5.0 / 5
280
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه