غول مسی جهان در خطر ورشکستگی

غول مسی جهان در خطر ورشکستگی به گزارش نیو باکس، گزارش ها نشان داده است که کودلکو شیلی با افزایش بدهی در معرض خطر ورشکستگی است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، مرکز مطالعات مس و معدن شیلی در گزارشی اعلام نموده است که کودلکو شیلی، بزرگترین تولیدکننده مس جهان، به علت افزایش هزینه ها و انباشت بدهی رو به رشد ناشی از طرح هایی که اهداف تولید را از دست داده اند، در معرض خطر ورشکستگی قرار دارد.
نتایج بررسی نشان داد که بدهی این کشور احتمالا از ۱۸ میلیارد دلار فعلی تا سال ۲۰۳۰ به ۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید. کودلکو اعلام نمود که کدلکو موقعیت مالی خوبی دارد و دسترسی گسترده ای به بازارهای مالی دارد.
تولید ۱.۴۶ میلیون تنی سال قبل ۲۸ درصد از کل تولید ۵.۳۳ میلیون تن شیلی را تشکیل می دهد. عرضه جهانی مس در مجموع حدود ۲۵ میلیون تن بود.
کودلکو اعلام نمود که تمرکز خویش را روی تولید مس تغییر نخواهد داد. مرکز مطالعات مس اعلام نمود که رونق آینده شیلی به ثروت کودلکو گره خورده است و معدنچی دولتی باید پیش از ازسرگیری سرمایه گذاری و ایجاد بدهی بیشتر بر کارایی در حاکمیت، ساختار اداری و نظارت تمرکز کند.
در این گزارش آمده است که کودلکو یکی از پیچیده ترین لحظات در تاریخ ۵۲ ساله خویش را تجربه می کند. سطح بدهی ها می تواند به سطوح بالایی برسد که می تواند شرکت را به ورشکستگی بکشاند و در صورت عدم تحقق وعده های تولید و هزینه این طرح ها توانایی مالی آنرا به خطر بیندازد.
طبق گزارش رویترز، تولید کودلکو ۶۳۳ هزار تن مس در نیمه اول سال ۲۰۲۳ بود که پایین ترین میزان در ۲۵ سال گذشته است. طی پنج سال گذشته، تولید مس آن ۱۷ درصد کاسته شده است و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ کاهش پیدا کند.
منبع:

1402/05/29
11:14:08
5.0 / 5
244
تگهای خبر: بازار , تولید , سرمایه , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه