افزایش ۵۲ درصدی صادرات زعفران در ۵ ماه

افزایش ۵۲ درصدی صادرات زعفران در ۵ ماه نیو باکس: در پنج ماه نخست امسال 81 هزار و 521 کیلوگرم زعفران به ارزش 88 میلیون دلار به 47 کشور دنیا صادر شد که نسبت به زمان مشابه سال قبل، 66 درصد در وزن و 52 درصد در ارزش رشد داشته است.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، سید روح الله لطیفی، سخنگوی کمیسیون روابط بین الملل و توسعه تجارت خانه صمت ایران گفت: از شروع امسال تا پایان مرداد ماه بیش از ۸۱ هزار و ۵۲۱ کیلوگرم انواع زعفران به ارزش ۸۷ میلیون و ۹۹۰ هزار دلار به ۴۷ کشور صادر شده که متوسط ارزش صادراتی این محصول به هزار و ۸۰ دلار رسیده است.
وی اضافه کرد: مقصد اول صادرات زعفران ایران، در طول این مدت پنج ماهه کشور چین با خرید ۲۸ هزار و ۴۴۷ کیلوگرم به ارزش ۳۳ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۶۹۱ دلار بود.
سخنگوی سابق گمرک درباب سایر مقاصد صادراتی طلای سرخ ایران اظهار داشت: امارات با خرید ۱۹ هزار و ۱۱۶ کیلوگرم زعفران به ارزش ۲۱ میلیون و ۳۳ هزار دلار، اسپانیا با ۱۵ هزار و ۵۱۳ کیلوگرم به ارزش ۱۵ میلیون و ۹۲۵ هزار دلار، قطر با هفت هزار و ۱۲۳ کیلوگرم به ارزش ۷.۱ میلیون دلار و افغانستان با پنج هزار و ۵۸۳ کیلوگرم خرید زعفران به ارزش پنج میلیون و ۳۴۸ هزار دلار، مقاصد دوم تا پنجم صادرات زعفران ایران در. پنج ماه نخست امسال بودند.
لطیفی اضافه کرد: ایتالیا با خرید دو هزار و ۳۰۴ کیلوگرم به ارزش یک میلیون و ۷۹۱ هزار دلار، عمان یک هزار ۸۲ کیلوگرم به ارزش یک میلیون و ۴۷۳ هزار دلار، فرانسه ۹۰۷ کیلوگرم به ارزش ۹۱۷ هزار دلار، هند ۶۹۶ کیلوگرم به ارزش ۷۱۵ هزار دلار، کویت با ۶۲۹ کیلوگرم به ارزش ۶۴۳ هزار دلار مقاصد ششم تا دهم صادرات زعفران ایرانی از شروع فروردین تا پایان مرداد ماه امسال بودند.
سخنگوی کمیسیون روابط بین الملل و توسعه تجارت خانه صمت ایران درباب سایر مقاصد صادراتی زعفران در پنج ماه نخست امسال اظهار داشت: آلمان، هلند، انگلستان، بلژیک، کانادا، بحرین، هنگ کنگ، استرالیا، تایوان، سوئد، ترکیه، مالزی، سوئیس، روسیه، قزاقستان، ویتنام، موریس، سنگاپور، تایلند، نروژ، رومانی، ژاپن، بنگلادش، اتریش، آفریقای جنوبی، پاکستان، فیلیپین، نیوزیلند، اردن، اندونزی، کرواسی، برزیل، ایرلند، دانمارک، کره، بوسنی و هرزگوین و گرجستان مقاصد یازدهم تا چهل و هفتم صادرات زعفران ایرانی بودند.
لطیفی توضیح داد: عمده زعفران های صادراتی در بسته های کمتر از پنج گرم، پنج گرم تا ده گرم، ده گرم تا سی گرم و بالاتر از سی گرم و اندکی هم بصورت پودر صادر گردیده است.


منبع:

1402/06/19
11:57:00
5.0 / 5
252
تگهای خبر: تجارت , توسعه , خرید , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه