46 مرکز تجاری فعال داریم

46 مرکز تجاری فعال داریم نیو باکس: به گزارش نیو باکس، رییس اداره رایزنان تجاری سازمان توسعه تجارت با اعلان اینکه هم اکنون 46 مرکز تجاری فعال داریم، اظهار داشت: برای تأسیس مرکز تجاری در کشور عربستان مجوز صادر شد که در شهر جده کار خودرا شروع کرد.محمد رجب نژاد رییس اداره رایزنان تجاری و مراکز تجاری سازمان توسعه تجارت ایران در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد وضعیت مراکز تجاری گفت: هم اکنون ۴۶ مرکز تجاری فعال داریم و برای تأسیس مرکز تجاری در کشور عربستان هم مجوز صادر شد که در شهر جده کار خودرا آغاز نموده است. همین طور برای تأسیس مرکز تجاری در کشورهای قرقیزستان، مالزی و اندونزی نیز مجوز صادر گردیده است.
وی افزود: مرکز تجاری مختص بخش خصوصی است و حتی شرکت های زیرمجموعه نهادهای دولتی هم نمی توانند مجوز مرکز تجاری بگیرند. معاون سیاسی دفتر رییس جمهور در مکاتبه ای با وزارت امور خارجه تاکید کرده که با مراکز تجاری همکاری و تعامل شود.
رایزن تجاری به عنوان یک دیپلمات کمی محدود است اما مرکز تجاری می توانند بازاریابی کنند، مشاوره دهند و حتی قرارداد ببندد؛ به عنوان نمونه مرکز تجاری ما در ارمنستان، روسیه و قطر بسیار فعال می باشند و به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کمک زیادی می کنند.
رجب نژاد به بخش آفریقا اشاره نمود و اضافه کرد: تعداد مراکز تجاری ما در آفریقا رو به افزایش است و در کشورهایی همچون نیجریه، اوگاندا، ساحل عاج، زیمبابوه، کنیا، الجزایر و… مرکز تجاری فعال داریم.
رئیس اداره رایزنان تجاری و مراکز تجاری سازمان توسعه تجارت ایران در مورد نظارت بر مراکز تجاری، اظهار داشت: برای دادن مجوز به مراکز تجاری یک موافقت اولیه به مدت یک ساله، ۶ ماهه و یا سه ماهه می دهیم. اولویت ما با کسانی است که هم سرمایه خوبی دارند و هم در کشور هدف مکانی همچون انبار، دفتر تجاری و… دارند. در طول این مدت دفاتر تخصصی سازمان توسعه تجارت ایران بر عملکرد مرکز تجاری نظارت می کنند و در صورتیکه فعال نباشند مجوز مرکز ابطال می شود.


منبع:

1402/07/02
20:24:27
5.0 / 5
367
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه