عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام كرد؛

خودروسازان از دپو خودرو سود می برند

خودروسازان از دپو خودرو سود می برند نیو باکس: به گزارش نیو باکس، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: انحصارطلبی خودروسازان و به دست گرفتن نبض بازار در ارتباط با امروز و روز گذشته نیست، این شرکت ها در دوره های مختلف درصدد افزایش قیمت خودرو با استفاده از دپو هستند.به گزارش نیو باکس به نقل از خانه ملت، بهزاد رحیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با دپو خودرو در پارکینگ خودروسازان، اظهار داشت: متأسفانه ضعف نظارتی در این کار مشهود است و وزارت صمت و شورای رقابت نسبت به این مورد کوتاهی کرده اند. ازآنجا که خودروسازان در تجربیات گذشته خود از دپو خودرو سود بردند و توانستند قیمت خودرو را با این سازوکارها بالا برند، امکان دارد به دنبال تکرار این کار باشند.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از عملکرد خودروسازان راضی نیستیم، افزود: انحصارطلبی خودروسازان و به دست گرفتن نبض بازار در ارتباط با امروز و روز گذشته نیست، این شرکت ها در دوره های مختلف درصدد افزایش قیمت خودرو با استفاده از دپو هستند.
وی همینطور در رابطه با برخی اظهارنظرها در خصوص حذف سامانه یکپارچه خودرو، اظهار داشت: از آنجائیکه عرضه و تولید خودرو با یکدیگر متناسب نیست و واردات خودرو هم به درستی و بر مبنای قانون انجام نمی گیرد، ازاین رو حذف سامانه به منزله حذف شفافیت در توزیع خودرو و استفاده باردیگر از درهای پشتی خودروسازان است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه هدف از ایجاد سامانه یکپارچه، شفاف شدن نحوه توزیع خودرو و تحویل خودرو به واجدین شرایط است، خاطرنشان کرد: حذف سامانه در شرایط فعلی که افراد نمی توانند به سادگی به خودروسازان رجوع و خودرو خریداری کنند به ضرر مصرف کننده است.


منبع:

1402/07/13
00:52:11
5.0 / 5
251
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه