مدیركل صمت خوزستان:

اولین گواهی تولید بدون کارخانه در خوزستان صادر شد

اولین گواهی تولید بدون کارخانه در خوزستان صادر شد به گزارش نیو باکس، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار داشت: اولین گواهی طرح تولید بدون کارخانه در خوزستان در امتداد توسعه تولید داخلی و افزایش صادرات کالا صادر شد.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، حمید رضا فلاح بامداد امروز پنجشنبه در گفت و گویی رسانه ای ضمن اشاره به طرح «تولید بدون کارخانه» در استان خوزستان بیان نمود: هدف از اجرای این طرح کمک به بخش تولید، تقویت تولید داخل، استفاده از ظرفیت ۱۰۰ درصد کارخانه ها، توسعه صادرات کالا و رونق اقتصادی می باشد.
وی ضمن اشاره به این که اولین گواهی تولید بدون کارخانه در اهواز به ثبت رسید، اظهار نمود: یک سرمایه گذار از خوزستان در خط تولید یک شرکت در استان گلستان سرمایه گزاری نموده است.
فلاح افزود: دفتر دارنده گواهی تولید بدون کارخانه در استان خوزستان باید صادر کننده گواهی مستقر باشد، در نتیجه فرد دارنده گواهینامه باید با یک شرکت تولیدی قراردادی را منعقد کند.
مدیرکل صمت خوزستان اضافه کرد: طبق این قرارداد، فرد دارای گواهینامه باید در تأمین سرمایه مورد نیاز راه اندازی یک خط تولیدی راکد و یا جدید و تأمین نیرو مشارکت کند.
وی ضمن اشاره به این که گواهی مذکور به مدت یک سال اعتبار دارد، اظهار داشت: واحد متقاضی گواهینامه، علاوه بر انعقاد قرارداد با یک شرکت تولید کننده، باید یک برند تجاری ثبت کند چون کالا باید با برند ثبت شده در گواهی تولید شود.
فلاح توضیح داد: کالاهای ساخته شده باید به استان خوزستان ارسال شوند و کالاهای وارد شده باید برای فروش و یا صادرات از خوزستان اجازه خروج داشته باشند.
مدیر کل صمت خوزستان افزود: از آنجاییکه امکان سرمایه گذاری در کارخانه های استان از دیگر استان ها وجود دارد، این اقدام در کاهش خطوط راکد تولید، رونق کارخانه ها و ایجاد اشتغال در استان اثرگذار می باشد.
وی اظهار داشت: خیلی از شرکتهای تولیدی به علت دسترسی و پایین بودن قیمت مواد اولیه در دیگر استان ها متمرکز می شوند در نتیجه با اجرای این طرح میتوان از ظرفیت تولید این استان ها برای تأمین کالا برای خوزستان استفاده نمود.
فلاح با اشاره به اینکه این طرح برای تمامی کشور در حال اجرا می باشد، اظهار نمود: به منظور بهره برداری بهینه از ظرفیتهای خالی واحدهای تولیدی موجود در کشور و افزایش بهره وری سرمایه، گواهی فعالیت بدون کارخانه صادر می شود.

1402/07/21
14:14:12
5.0 / 5
250
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه