توقف روند کاهشی قیمت خودرو

توقف روند کاهشی قیمت خودرو نیو باکس: به گزارش نیو باکس، رییس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران اظهار داشت: از 20 اردیبهشت ماه کاهش قیمت خودرو آغاز شد که تا پایان شهریور هم ادامه داشت اما از مهر ماه به این سو قیمت خودرو 10 تا 15 درصد بالا رفته است.سعید موتمنی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضع بازار خودرو اظهار داشت: بازار خودرو نسبت به اخبار بسیار حساس است و اخبار منفی و مثبت بر این بازار اثر خودرا می گذارد؛ به همین دلیل هم به سبب نوسانات ارزی، عدم واردات و عرضه خودرو منطبق با انتظارات و محدودیت عرضه خودرو های داخلی، سیر نزولی قیمت خودرو که از ۲۰ اردیبهشت ماه شروع شده بود از مهر ماه به این سو متوقف گردید.
رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو تهران اضافه کرد: در حقیقت از ۲۰ اردیبهشت تا شهریور ماه قیمت خودرو میانگین ۱۵ تا ۳۰ درصد کم شده بود اما از مهر ماه به این طرف قیمت خودرو بطور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد بالا رفته است.
عرضه خودرو از مرداد ماه محدود شد
وی با اعلان اینکه بازار خودرو همچنان راکد است، اظهار داشت: البته از مرداد ماه به این طرف عرضه خودرو محدود شد و شرکتها خودروی کمتری به بازار تزریق کردند که همین مورد همچون عوامل اصلی توقف سیر نزولی قیمت خودرو شمرده می شود.
موتمنی اشاره کرد: به عنوان نمونه خودروی کوییک ۲۰ اردیبهشت ماه ۳۸۵ میلیون تومان بود که تا ۳۳۸ میلیون تومان هم پایین آمد اما قیمت این خودرو اکنون ۳۴۶ میلیون تومان شده است. کوییک R اردیبهشت ماه ۴۰۰ میلیون تومان معامله شد اما در ادامه ۳۴۲ میلیون تومان شد و اکنون ۳۵۰ میلیون تومان قیمت خورده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو تهران اظهار داشت: قیمت خودروی رانا که اردیبهشت ماه ۶۴۰ میلیون تومان بود تا ۴۹۳ میلیون تومان هم کم شد اما اکنون ۵۲۰ میلیون تومان شده است. دنا توربو دستی هم ۸۲۴ میلیون تومان بود که تا ۷۴۲ میلیون تومان پایین آمد و اکنون ۷۹۵ میلیون تومان است.

1402/08/10
14:53:59
5.0 / 5
215
تگهای خبر: بازار , شركت , فروش , قیمت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه