20 اسفند آخرین مهلت استفاده از بخشودگی 100درصدی جرایم مالیاتی

20 اسفند آخرین مهلت استفاده از بخشودگی 100درصدی جرایم مالیاتی نیو باكس: زنجان - مدیركل امور مالیاتی استان زنجان اظهار داشت: مودیان بدهكار فقط تا 20 اسفند جاری، مهلت استفاده از فرصت بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی را دارند.


میر حیدر رضوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: بخشودگی 100 درصد جرایم قابل بخشش مودیان مالیاتی در منابع مالیاتی مشاغل، اشخاص حقوقی، تكلیفی، ارزش افزوده همچون برنامه های تشویقی اداره كل امور مالیاتی استان زنجان است.
وی با اشاره به تاثیرات پرداخت مالیات در توسعه و رفاه كشور تصریح كرد: مالیات دریافتی بعد از واریز به خزانه دولت و پس از تخصیص اعتبارات، برای توسعه امور عمرانی، بهداشتی، آموزشی و رفاهی استان هزینه می گردد.
رضوی اظهار نمود: به منظور تكریم مودیان مالیاتی و در اجرای ماده 191 قانون مالیات های مستقیم و تصمیم های گرفته شده و به منظور تسریع در فرآیند وصول بدهی و جلوگیری از اتلاف وقت مودیان، 100 درصد بخشودگی جرائم قابل بخشش مودیان مالیاتی در منابع مالیاتی مشاغل، اشخاص حقوقی، تكلیفی و ارزش افزوده برابر تفویض اختیار انجام شده و مفاد قانون مالیاتهای مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور كار اداره كل امور مالیاتی استان زنجان قرار دارد.
مدیركل امور مالیاتی استان زنجان اظهار داشت: در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و در جهت تكریم ارباب رجوع و كمك به چرخه اقتصادی و همینطور پشتیبانی از واحدهای تولیدی، بنگاه های اقتصادی و صاحبان مشاغل، چنانچه تا 20 اسفند ماه سال جاری مودیان محترم نسبت به پرداخت اصل مالیات خود اعم از مالیات اشخاص حقوقی، مشاغل، ارزش افزوده، اجاره املاك و غیره اقدام نمایند، از 100 درصد بخشودگی جرائم قابل بخشش بهره مند خواهند شد.
وی با اشاره به اینكه در قانون مالیات های مستقیم جرایمی وجود دارد كه طبق قانون غیرقابل بخشودگی است، تصریح كرد: طبق ماده 192 قانون مالیات های مستقیم، جرایم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر همچون جرائم غیرقابل بخشش است و حكم این ماده در مورد درآمدهای كتمان شده در اظهارنامه های تسلیمی و یا هزینه های غیرواقعی هم جاری به شمار می آید.
رضوی با اشاره به ماده 194 قانون مالیات های مستقیم ادامه داد: مودیانی كه اظهارنامه های آنان مورد رسیدگی قرار گیرد در صورتی كه درآمد مشمول مالیات قطعی با رقم اظهار شده از سوی مودی بیش از 15 درصد اختلاف داشته باشد علاوه بر تعلق جرائم مقرر كه قابل بخشش نخواهد بود تا سه سال بعد از ابلاغ مالیات مشخصه قطعی از هرگونه تسهیلات و بخشودگی های مقرر در قانون مالیاتها هم محروم خواهند شد.
مدیركل امور مالیاتی استان زنجان اظهار داشت: همینطور طبق ماده 201 قانون مالیات های مستقیم هرگاه مودی به قصد فرار از مالیات از روی علم و عمد به ترازنامه و حساب سود و زیان یا به دفاتر و اسناد و مدارك خلاف واقع استناد و یا سه سال متوالی از تسلیم اظهارنامه و ترازنامه سود و زیان خودداری كند، علاوه بر جریمه ها و مجازات های مقرر از تمامی معافیت ها و بخشودگی های قانونی در مدت مذكور محروم خواهد شد.
وی با اشاره به جایگاه قانون مالیات بر ارزش افزوده در شفاف سازی معاملات ابراز كرد: بعضی از فعالان اقتصادی مخالف شفاف سازی هستند و امیدواریم با فعال سازی كامل سامانه های یكپارچه مالیاتی وصول مالیات با عدالت بیشتری صورت گیرد.
وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی در جهت تحقق اهداف و برنامه های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بخصوص تحقق كامل مالیات بر ارزش افزوده، افزود: برنامه های اداره كل امور مالیاتی بخصوص در حوزه دریافت درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده و واریز سه درصد به حساب شهرداری ها و دهیاری های سطح استان در جهت ارتقای سطح كیفی زندگی همشهریان و هم استانی ها است.
رضوی اضافه كرد: بر این اساس درآمدهای مالیاتی می تواند بعنوان یك ابزار مالی و اقتصادی كمك شایانی به توزیع مناسب ثروت در كشور و عرضه خدمات با كیفیت و عادلانه تر و همینطور ارتقای سطح عمومی كیفیت زندگی هم وطنان و همشهریان كند.
3001/6085


1396/12/04
11:58:59
5.0 / 5
5225
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , كیفیت , مالیات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه