روشی كه هزینه جابجایی كالا در بندر را 40درصد كم می كند

روشی كه هزینه جابجایی كالا در بندر را 40درصد كم می كند نیو باكس: تهران- مدیر شركت ایتالیایی «سیركل كو»؛ اظهار داشت: سیستم های هوشمند در بندرها تا 40 درصد هزینه های جابجایی كالاهای تجاری را می كاهد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، «لوكا اباتلو» امروز (سه شنبه) در همایش بین المللی بندر هوشمند اضافه كرد: با استفاده از فناوری های پیشرفته در كنار مدیریت اطلاعات بندری می توان به تسهیل و تسریع امور بندری كمك كرد.
وی بیان كرد: زنجیره لجستیك (پشتیبانی) از اولویت های اساسی هوشمندسازی بندرهاست. در بنادر هوشمند با كمك دستگاه های الكترونیكی، كنترل های دقیق در زمینه لجستیك، امنیت و ایمنی بندری اهمیت زیادی پیدا می كند.

** ضرورت استفاده از فرآیندهای نرم افزاری
مدیر گروه حمل و نقل دریایی «دی.بی.آ» ایتالیا اظهار داشت: استفاده از فرآیندهای نرم افزاری برای پایداری و كارایی ارتباط همه جانبه اجزای بندر از مهم ترین خصوصیت های بندرهوشمند است.
«ماركو پولیتی» اضافه كرد: بدون شك هوشمندسازی بنادر بدون ابزارهای مورد نیاز عملی نیست و برای تولید بندری هوشمند باید زیرساخت هوشمند حمل و نقل شكل بگیرد.
پولیتی یادآوری كرد با هوشمندسازی بنادر دخالت انسانی در فرآیند بندری كاسته می شود و خطای انسانی به پایین ترین میزان رسیده و با مدیریت داده ها فعالیت بندر تسریع می گردد.
وی افزود: همزمان با استفاده از فناوری در بندر باید با هوشمندسازی، بنادر سبز تولید شود تا آلایندگی زیست محیطی در دریا به كمترین میزان كاهش یابد.

** اشتراك اطلاعات؛ مقدمه تولید بندر هوشمند
مدیر شركت «آكویی نت»** آلمان هم در این همایش اظهار داشت: اولین مرحله تولید یك بندر هوشمند، اشتراك گذاری اطلاعات و فراهم سازی امكان دسترسی برای همه مردم و شركت های فعال در بخش دریایی است.
به گفته «نوبرت كلتنر»، سیستم یكپارچه اطلاعاتی برای اولین بار در بندر برمن آلمان در سال 1977 افتتاح شد.
كلتنر ادامه داد: وجود یك اتوماسیون هوشمند در بنادر ضروری می باشد تا همه فرایندهای بندری با استفاده از آن انجام شود؛ زیرا ارتباط برخط با مشتریان، وضع روشنی از شرایط موجود بندر عرضه می كند تا مشتریان در جریان همه امور قرار گیرند.
وی اظهار داشت: بحث مهم دیگر در راه اندازی یك بندر هوشمند، وجود پایانه های مجازی است كه امكان برنامه ریزی از آغاز تا آخر عملیات بندری را به صورت مجازی به وجود می آورد.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، همایش بین المللی بندر هوشمند با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مدیران شركت های كشتیرانی و بندری كشور هشتم اسفندماه در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار گردید.
...................
* Circle Co
** AKQUINET

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*1108*1961*


1396/12/08
22:41:11
5.0 / 5
4756
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه