رئیس كل گمرك:

ترخیص خودرو از گمرك هنگام ممنوعیت ثبت سفارش

ترخیص خودرو از گمرك هنگام ممنوعیت ثبت سفارش به گزارش نیو باكس تهران -رئیس كل گمرك ایران تصریح كرد: ترخیص خودرو از گمرك در زمان ممنوعیت ثبت سفارش طبق قانون انجام شده است و اینكه چگونه امكان ثبت سفارش آن در زمان بسته بودن سایت فراهم شده را باید از وزارت صنعت پیگیری كرد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، سامانه ثبت سفارش خودرو اواخر تیرماه سال گذشته از جانب سازمان توسعه تجارت با هدف ساماندهی واردات آن بسته شد و سرانجام دی ماه بعد از اصلاح آیین نامه مربوطه در هیات دولت، بازگشایی شد.
در آن زمان خبری در خصوص ورود و حتی قاچاق خودرو در زمان بسته بودن سامانه ثبت سفارش در رسانه ها منتشر گردید كه گمرك جمهوری اسلامی ایران هم همان موقع اعلام كرد، امكان قاچاق خودرو از گمرك حتی به تعداد یك دستگاه هم وجود ندارد و ریز اطلاعات تك تك خودروهای وارداتی در بانك اطلاعاتی گمرك ثبت شده است.
در این پیوند فرود عسگری رئیس كل گمرك ایران روز سه شنبه واكنش به قاچاق 6480 خودروی وارداتی در زمان بسته بودن سامانه ثبت سفارش، اظهار داشت: تمام مواردی را كه گمرك در مورد ترخیص خودروهای وارداتی انجام داده طبق قانون بوده و هیچ خدشه ای بر آن وارد نیست و این مورد را در حوزه صنعت، معدن و تجارت باید پیگیری كرد.
به گزارش خانه ملت، وی تصریح كرد: همه كالاهایی كه وارد كشور می گردد و باید از گمرك ترخیص شود؛ طبق ماده هشت مقررات صادرات و واردات باید دارای ثبت سفارش معتبر باشد.
وی با اشاره به اینكه اكنون بین گمرك و سامانه ثبت سفارش متعلق به سازمان توسعه تجارت، ارتباط الكترونیك وجود دارد، اظهار داشت: زمانی كه می خواهید كالایی را اظهار كنید همچون خودرو، باید كد هشت رقمی را وارد كنید تا سیستم به شما اجازه دهد مراحل بعدی را انجام دهید؛ اگر ثبت سفارش توسط سیستم فراخوانده نشود، در عمل چیزی بعنوان اظهار نداریم.
عسگری با اشاره به اینكه اقدامات گمرك قانونی بوده است، اضافه كرد: در آن زمان گمرك ثبت سفارش را در اختیار داشته، صاحب كالا اظهارنامه و حقوق ورودی خویش را پرداخته و مجوزهای استاندارد، ضوابط فنی ورود خودرو و پروانه را هم دریافت كرده است.
رئیس كل گمرك كشور در مورد اینكه تعداد خودروهای وارد شده در زمان بسته بودن سایت ثبت سفارش خودرو 12 هزار بوده است، تصریح كرد: این اقدام توسط سازمان توسعه تجارت صورت گرفته و این مورد باید از این سازمان پیگیری شود.


 

1397/01/28
15:01:24
5.0 / 5
4928
تگهای خبر: تجارت , توسعه , صنعت , گمرك
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه