خرید كالای ایرانی توسط تشكل های روستایی

خرید كالای ایرانی توسط تشكل های روستایی به گزارش نیو باكس مدیر تعاون روستایی استان البرز اظهار داشت: تشكل های تعاون روستایی استان برای پشتیبانی از كالای ایرانی و شكوفایی اقتصادی كشور پیشگام شدند.


فردین شمس روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب امسال هم مساله اقتصاد را یكی از مهم ترین محورهای سیاست های كلان كشور تعیین كردند تا پشتیبانی از تولید داخلی در راس برنامه ریزی نهادهای تصمیم ساز، قرار گیرد.
وی تصریح كرد: البته پشتیبانی از تولید داخلی همواره بعنوان یكی از اركان اثرگذار بر تحقق برنامه های توسعه كشور مورد تاكید و توجه بوده است.
شمس اظهار داشت: پشتیبانی از كالای ایرانی راهبردی است كه عموم مردم و هم تشكل های تحت پوشش در جهت پیشرفت اقتصادی خود باید آن را در سال 1397 پیگیری كنند تا چرخ بنگاه های كوچك و متوسط بیشتر به حركت در بیاید و شكوفایی اقتصادی را برای كشور حاصل كند.
وی تصریح كرد: تشكل های تحت پوشش استان البرز هم بعنوان یكی از تاثیرگذارترین اركان و در جایگاه سازمان های میانجی میان دولت و بخش خصوصی (یا همان مردم) در قبال این هدف گذاری مسئول هستند و نقش مهمی در پشتیبانی از كالا و خدمات داخلی دارند.
مدیر تعاون روستایی استان البرز افزود: همینطور وظایف تعیین شده برای مسئولان و تولیدكنندگان برای تحقق شعار سال و پشتیبانی از تولیدات داخلی عموما در اهداف و وظایف مندرج در اساسنامه تشكل ها هم وجود دارد و حدودا همه تشكل ها بر این مهم تاكید داشته اند.
شمس اظهار داشت: مشاركت گروهی در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها، كوشش برای ساماندهی فعالیت اعضا و بهبود كیفیت تولیدات، كوشش برای ساماندهی و توسعه صادرات كالا و خدمات، خرید و تهیه مواد و وسایل مورد احتیاج معیشتی و حرفه ای اعضاء، انجام عملیات جمع آوری، نگهداری، تبدیل، طبقه بندی، بسته بندی و حمل و نقل و یا فروش محصول اعضاء، همچون وظایف تشكل ها در اساسنامه است.
وی، انجام خدمات به منظور بهبود امور حرفه ای یا زندگی اعضاء مانند تهیه ماشین های كشاورزی و استفاده مشترك از آنها، تولید مجتمع های دامداری و دامپروری، آبزیان، زنبورداری و پرورش كرم ابریشم جهت بهره برداری جمعی و مشترك اعضاء را از دیگر وظایف تشكل ها عنوان نمود كه غالبا در اساسنامه ازآنها نام برده شده است.
مدیر تعاون روستایی استان البرز خاطرنشان كرد: تشكل ها می توانند علاوه بر مواردی كه به آن اشاره شد با شناسایی نیازها و راهبردهای بهبود كسب و كار اعضای كوچك و متوسط خود، با استفاده از ظرفیت های در اختیار داده شده تعاون روستایی و عرضه پیشنهادهای كارشناسی برای اتخاذ سیاست های حمایتی از آنها و هم تولید بسترهای لازم برای ارتقاء توانمندی این بخش از فعالان اقتصادی، نقش موثری در پشتیبانی از ساخت داخل و كالای ایرانی و همینطور افزایش اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی كشور ایفا كنند.
شمس تصریح كرد: لازم است با اعتقاد راسخ و باور جدی برای پشتیبانی از تولید كالای ایرانی كه منجر به رشد و شكوفایی اقتصاد كشور و استقلال و سربلندی نظام می گردد كوشش كرد و به صورت قطع اهتمام جدی همه مردم و تشكل ها به اجرای سیاست راهبردی اعلام شده از جانب مقام رهبری و پشتیبانی از كالای ایرانی می تواند نقشی بسزا و قابل توجه در بهبود وضعیت اقتصادی كشور و رفاه مردم ایفا كند.
استان البرز دارای 80 تعاونی روستایی است.


 

1397/02/01
14:07:37
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , كالا
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه