اولین فروشگاه عرضه سوهان قم در آمریكا افتتاح می گردد

اولین فروشگاه عرضه سوهان قم در آمریكا افتتاح می گردد نیو باكس: قم - مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی قم اظهار داشت: اولین فروشگاه عرضه سوهان این استان در شهر نیویورك آمریكا نیمه شعبان امسال افتتاح می گردد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، امیر طیبی نژاد روز چهارشنبه در اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 97 در سالن امام جواد(ع) استانداری، با اشاره به اینكه راه صادرات سوهان به كشورهای اروپایی و آمریكایی باز شده است، اضافه كرد: با پیگیری های خوشه سوهان قم این فروشگاه به صورت دائمی اقدام به عرضه مستقیم سوهان می نماید.
وی با اشاره به اینكه سوهان درحال تبدیل شدن به یكی از مهمترین سوغاتی های كشور است اضافه كرد: برای اولین بار در ماه های گذشته 12 تن انواع سوهان به كشورهای اروپایی، كانادا و آمریكا صادر گردیده است.
سوهان با 100 سال قدمت، مهمترین سوغات و نماد قم به حساب می آید. بیش از 800 واحد تولید، توزیع و فروش سوهان در این استان وجود دارد كه سالانه پنج هزار تن سوهان تولید و در بازارهای داخلی و خارجی توزیع می نماید.
در واحدهای تولید و توزیع سوهان قم بیش از 4 هزار تن مشغول به كار هستند.
وی در ادامه با اشاره به توسعه زیرساخت های صنعتی قم اظهار داشت: سال قبل با وجود ركود در تولید و صنعت، 197 هكتار از زمین های شهرك های صنعتی قم به سرمایه گذاران كشور داده شده كه این مورد حدود 3 برابر بیشتر از بهترین سال های رونق اقتصادی می باشد.
طیبی نژاد، با تاكید بر لزوم تكیه به ظرفیت های درونی استان اظهار داشت: خوشه های چوب و مبلمان قم 60 درصد تولیدات چوب و مبلمان كشور را به خود اختصاص داده و هم اكنون 40 هزار شغل در استان بوجود آورده است.
وی ادامه داد: برای اولین بار صنایع مبلمان قم به كشور لهستان بعنوان یكی از قطب های تولید كننده صنایع چوبی دنیا، صادر گردیده است.
وی با اشاره به اینكه كیفیت كالا باید در شان و منزلت مصرف كننده داخلی باشد اظهار داشت: نظارت بر حسن اجرای ارتقای كیفیت كالاهای تولیدی استان، استانداردسازی و بالابردن امكانات و دستگاه های واحدهای تولیدی، برداشتن موانع و كاهش بروكراسی اداری همچون اقدام هایی است كه باید در جهت ارتقای كیفیت و كاهش هزینه ها تولید مورد تاكید قرار گیرد.
طیبی نژاد با انتقاد از بروكراسی اداری و موانع مختلف در پیش پای تولیدكنندگان اضافه كرد: بخش مهمی از افزایش هزینه تمام شده كالای داخلی گرفتاری های متعددی است كه برای تولیدكنندگان بوجود آمده بنابراین تنها راه رونق تولید رفع این موانع است.
7404/ 6133/


1397/02/05
20:03:19
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه