مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی خراسان جنوبی:

دستگاه های دولتی موظف به استفاده از كالای داخلی هستند

دستگاه های دولتی موظف به استفاده از كالای داخلی هستند نیو باكس: بیرجند - مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی خراسان جنوبی اظهار داشت: برپایه مصوبه كارگروه زیربنایی استان همه دستگاه های دولتی باید مصارف خویش را از تولیدات داخلی و بومی تهیه كنند.


عباس جرجانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: در این مدت چند مورد خلاف طبق دستور شورای فنی استان موافقت نشده و برگشت كرده است.
وی اظهار نمود: این روند نوعی امیدبخشی را در صنعت استان بوجود آورده است كه با همت مردم، مسئولان و تولیدكنندگان در فرهنگ سازی استفاده از تولیدات بومی بخش عظیمی از مشكلات موجود كه منجر به تعطیلی شركت های صنعتی می شود، رفع خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه بخش خصوصی هم می تواند نقش تعیین كننده ای را در این زمینه ایفا كند اظهار داشت: آنچه مسلم است خیلی از مصالح و امكاناتی كه به علت نبود فرهنگ سازی در این استان كاربرد ندارد در استان های دیگر مورد استقبال قرار می گیرد زیرا نسبت به مشابه هایی كه در بازار وجود دارد از مرغوبیت بیشتری برخوردار می باشد.
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان خراسان جنوبی اظهار نمود: كالاهای بومی در درجه اول باید به بخش های مختلف دولتی، خصوصی و مردمی معرفی شود كه رسانه ها مهمترین نقش را در این زمینه می توانند ایفا كنند.
وی اضافه كرد: رسانه های ملی و محلی استان با عنایت به ظرفیت و مخاطبانی كه دارند می توانند با معرفی تولیدات بومی نقش تعیین كننده ای در تحقق شعار سال داشته باشند و پرداختن به این امر نیازمند روحیه حرفه ای و دلسوزانه رسانه هاست.
جرجانی مصالح ساختمانی را از مهمترین این ظرفیت ها بیان كرد و اظهار داشت: عمده تولیدهای موفق خراسان جنوبی در زمینه مصالح ساختمانی و بخشی هم صنایع غذایی است.
وی با اشاره به اینكه صادرات صنایع غذایی باید مورد نظر قرار گیرد خاطرنشان كرد: امروز محصولات غذایی از استان های غرب كشور به افغانستان صادر می گردد در حالیكه تولیدكنندگان استان با تولید محصولاتی همسان با ذائقه های موجود و كشورهای مجاور می توانند در این زمینه موفق عمل كنند.
مدیرعامل شرك شهرك های صنعتی خراسان جنوبی ادامه داد: مردم با روحیه جهادی از تولید داخلی و بومی حمایت كنند تا پویایی صنعت استان را در آینده نه چندان دور شاهد باشیم.
وی اظهار داشت: با نامگذاری سال 97 با عنوان «حمایت از كالای ایرانی» تكلیف برای همه ما روشن است و باید در نظر داشته باشیم تحقق این مهم به اشتغالزایی و از طرفی ارتقای واحدهای صنعتی منجر خواهد شد.
3215*6054


1397/02/19
14:03:21
5.0 / 5
4569
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه