مقام روس: فرانسه تجارت با ما و ایران را ادامه می دهد

مقام روس: فرانسه تجارت با ما و ایران را ادامه می دهد نیو باكس: مسكو - یك مقام اقتصادی روسیه اظهار داشت كه با وجود تحریم های ضدایرانی و ضدروسی آمریكا، فرانسه به تجارت با تهران و مسكو ادامه خواهد داد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، پاول شینسكی رئیس اتاق بازرگانی مشترك فرانسه و روسیه در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی اضافه كرد: با یك شركت بزرگ فرانسوی كه به كار در ایران ادامه می دهد صحبت كردم، این شركت ها وابستگی قابل توجهی به منافع خود در آمریكا دارند، اما اگر فعالیت آنها در جمهوری اسلامی تداوم داشته باشد، پس در روسیه هم به همكاری ادامه خواهند داد.
به عقیده وی، تحریم های ضدروسی آمریكا بطور قطع شمار شركت ها را محدود می كند، زیرا خیلی از شركت های روسیه در لیست تحریمی آمریكا قرار گرفته اند و از سویی خیلی از شركت های فرانسوی هم در بازار آمریكا سرمایه گزاری نموده اند.
شینسكی با اشاره به اینكه تجارت فرانسه تا حد زیادی به تصمیم هایی كه در واشنگتن اتخاذ می گردد وابسته است، اضافه كرد: با این حال پاریس تلاش می كند، فعالیت خویش را در ایران و روسیه همسو با منافع مشترك ادامه دهد.
وی همینطور تصریح كرد كه در چهار سال قبل هیچ شركت فرانسوی بازار روسیه را ترك نكرده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا سه شنبه 18 اردیبهشت با تكرار افترا هایی ضد ایران اعلام نمود كه واشنگتن در برجام نخواهد ماند و تحریم های یكجانبه تعلیق شده را ضد تهران باز خواهد گرداند.
این اقدام با مخالفت خیلی از كشورها بخصوص دیگر طرف های امضا كننده برجام مواجه گردید و اروپائیان تلاش های تازه ای را برای خنثی كردن تاثیر تحریم های آمریكا بر شركت های اروپایی آغاز كردند.
مقام های سه كشور فرانسه، انگلیس و آلمان هم هفته جاری در جلسات مختلف بر حفظ برجام و حفاظت از شركت های خود برابر تحریم های آمریكا تاكید نمودند.
كمیسیون اروپا هم روز جمعه در بیانیه ای مطبوعاتی كه در تارنمای آن انتشار یافت، از آغاز روند رسمی اعمال قانون انسداد ضد تحریم های آمریكا برضد ایران اطلاع داد.
بنا به اعلام این كمیسیون، اجرای قانون انسداد زمینه محافظت از شركت های اروپایی فعال در ایران در مقابل تحریم های آمریكا محافظت كند.
این نهاد وابسته به اتحادیه اروپا اعلام نموده كه می خواهد این تمهیدات را پیش از 15مرداد و ازسرگیری اعمال تحریم های آمریكا، اجرایی كند.
رئیسان جمهوری روسیه و فرانسه چند روز پیش هم در تماس تلفنی كه به ابتكار طرف فرانسوی صورت گرفت، بر پایبندی دو كشور بر توافق هسته ای موسوم به برجام تاكید نمودند.
اروپام ** 1346 * 1516


1397/02/31
16:09:04
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه