وزیر اقتصاد روسیه:

قدرت وتوی آمریكا در WTO باید محدود شود

قدرت وتوی آمریكا در WTO باید محدود شود نیو باكس: وزیر اقتصاد روسیه اظهار داشت: برخی كشورهای عضو سازمان تجارت جهانی خواستار تولید مكانیزمی برای استیناف هستند تا آمریكا نتواند تصمیماتی را كه دوست ندارد وتو كند.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، «ماكسیم اورشكین» وزیر اقتصاد روسیه، اظهار داشت: برخی كشورهای عضو سازمان تجارت جهانی خواستار تولید مكانیزمی برای استیناف هستند تا آمریكا نتواند تصمیماتی را كه دوست ندارد وتو كند.
تا ماه سپتامبر چهار كرسی از شورای استینافی سازمان تجارت جهانی خالی خواهند شد و تنها سه قاضی از هفت قاضی لازم در آن باقی می مانند. واشنگتن تاكنون از انتصاب های انجام شده برای این شورا جلوگیری كرده است و در حال مهندسی در سیستم حل و فصل مناقشات بین المللی است.
طبق گفته اورشكین، بدون این انتصابات، شورای استیناف سازمان تجارت جهانی از سال آینده به كار خود آخر خواهد داد. این هفته اورشكین با وزیران تجارت كشورهای عضو سازمان تجارت جهانی دیدار نمود و آنها در مورد مكانیزمی برای این كه شورای استیناف بدون نیاز به چراغ سبز آمریكا، فعالیت كند، مذاكره كردند.
وزیر اقتصاد روسیه به خبرنگاران اظهار داشت: آن چه ما در مورد آن بحث كردیم و پیشنهاد كردیم این است كه مكانیزمی تولید نماییم كه بدون در نظر گرفتن موضع آمریكا بتوانیم پرونده هایی را كه در این شورای استیناف مورد بررسی قرار می گیرند، حل وفصل نماییم.
از سال ۱۹۹۵، سازمان تجارت جهانی توسعه پیدا كرد و ۹۵ درصد كل تجارت جهانی را تحت پوشش خود قرار داد. تنها تجارت كالا از آن موقع تا كنون سه برابر شده و به ۱۸ تریلیون دلار در سال رسیده است. رییس جمهور آمریكا موضع سختی در مورد سازمان تجارت جهانی اتخاذ نموده است و در ماه فوریه اظهار داشت كه این سازمان یك فاجعه است. وی در ماه فوریه اظهار داشت: ما پرونده ها را می بازیم چون قاضی ها را در اختیار نداریم.

1397/03/15
21:22:20
5.0 / 5
5127
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه