سخنگوی بانك مركزی درگفتگو با مهر:

لیستی را منتشر كردیم كه وزارت صنعت به ما داده است

لیستی را منتشر كردیم كه وزارت صنعت به ما داده است نیو باكس: سخنگوی بانك مركزی در مورد ابهامات به وجود آمده در خصوص كامل نبودن اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی كه امروز انتشار یافت، اظهار داشت: ما لیستی را منتشر كردیم كه وزارت صنعت به بانك مركزی اعلام نموده بود.


محمدعلی كریمی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال كه چرا اسامی واردكنندگان خودرو و دارو در لیست اعلامی دریافت كنندگان ارز كه بامداد امروز از جانب بانك مركزی انتشار یافته است، قرار ندارد، تصریح كرد: فهرست اعلامی از جانب بانك مركزی در خصوص دریافت كنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی، بر اساس فهرستی است كه وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار بانك مركزی قرار داده و همانطور كه وزیر صنعت، معدن و تجارت هم روز گذشته در مصاحبه مطبوعاتی خود اعلام نموده، این فهرست را در نامه ای رسمی به رئیس كل بانك مركزی ارسال نموده است. سخنگوی بانك مركزی اضافه كرد: اسامی درج شده در لیست امروز بانك مركزی كه مشمول ۱۵۰۰ قلم كالا است، درست بر اساس درخواستی كه وزارت صنعت، معدن و تجارت از بانك مركزی داشته و بدیهی است كه اگر اقلامی درون این لیست جای ندارد، در لیست ارسالی از جانب وزارت صنعت، نام آن درج نشده بود. وی خاطرنشان كرد: بانك مركزی كاملا آمادگی دارد تا در صورت ارسال هر گونه فهرست دیگری از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان ارز تامین شده را با اسامی دریافت كنندگان منتشر نماید. به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال فهرستی به بانك مركزی، در حالی درخواست اعلام اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی را داشته كه این فهرست تكمیل نبوده و به خصوص واردكنندگان خودرو و دارو كه بیشترین شبهات در مورد دریافت ارز را داشته اند، نامشان در این فهرست قرار نگرفته است. حال بانك مركزی می گوید كه اگر وزارت صنعت فهرست جدیدی را اعلام نماید، به صورت قطع بانك مركزی آمادگی اعلام اسامی دریافت كنندگان ارز را دارد. همینطور در اطلاعیه بامداد امروز بانك مركزی نكات دقیق و ظریفی به چشم می خورد در خصوص اینكه وزارت صنعت، معدن و تجارت نخواسته كه اسامی همه دریافت كنندگان ارز دولتی را اعلام نماید. متن كامل این اطلاعیه به شرح زیر است:
« بانك مركزی از ۲۱ فروردین ماه سال جاری در جهت سیاست جدید ارزی اتخاذ شده به منظور مدیریت بهینه منابع ارزی كشور، به كالاهای ثبت سفارش شده از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت، ارز مورد نیاز را تخصیص داده و تامین كرده است.
نظر به اهمیت مبحث و با هدف شفاف سازی و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات و هم با عنایت به تاكید و دستور رییس جمهوری محترم، فهرست كالاها را به تفكیك شركت ها و افراد -كه طی این مدت ارز رسمی به نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت كرده اند- منتشر می كند.
یادآوری می شود، این گزارش به درخواست وزارت صنعت برای كالاهایی كه از جانب آن وزارتخانه مشخص شده، تهیه شده است؛ ازاین رو در برگیرنده تمام كالاهای تامینِ ارز شده توسط بانك مركزی نیست.
همچنین گفتنی است، بانك مركزی علاوه بر تخصیص و تامین ارز كالاهای مندرج در این جدول، مقادیر قابل توجهی ارز به مسافران خارج از كشور، دانشجویان، بیماران و هم خدمات ثبت سفارش شده اختصاص داده كه در اینجا به آنها اشاره نشده است.«

1397/04/10
23:21:48
5.0 / 5
5320
تگهای خبر: بانك , تجارت , صنعت , معدن
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه