گشایش نمایشگاه بین المللی كاغذو مقوا با مشاركت 60 شركت

گشایش نمایشگاه بین المللی كاغذو مقوا با مشاركت 60 شركت نیو باكس: تهران- اولین نمایشگاه بین المللی تخصصی كاغذ، مقوا و فرآورده های سلولزی امروز (چهارشنبه) با مشاركت 60 شركت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران شروع به كار كرد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در این نمایشگاه علاوه بر 53 شركت ایرانی، هفت شركت از كشورهای روسیه چین، هند و تركیه در آن حاضر شده اند.
رضا رحمانی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن وتجارت در آیین افتتاحیه این نمایشگاه بین المللی حاضر شد و از نزدیك با روند فعالیت شركت های ایرانی و خارجی در این بخش آشنا شد.
معرفی آخرین دستاوردهای تولیدی صنعتی و فناوری شركت های داخلی، تولید فرصت برای بازاریابی های داخلی و خارجی، بهره مندی از دانش و تجربه سایر كشورها، معرفی و ورود آخرین دستاوردهای فناوری به داخل كشور، بیان فرصت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی این حوزه و تولید زمینه تعامل تولیدكنندگان و فعالان داخلی با شركت های مرتبط خارجی، مهمترین اهداف برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی كاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته است.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، مصرف كاغذ بسته بندی در كشور نزدیك به 900 هزار تن در سال است، این در حالیست كه در بخش كاغذ تحریریه و روزنامه سالیانه 380 هزار تن كاغذ مورد نیاز است كه در روزهای انتخابات 120 هزار تن كاغذ به این میزان افزوده می گردد.
طبق آمار سال 2015 توسعه فضا و رسانه های مجازی منجر به كاهش 40 میلیون تنی كاغذ در جهان شده و مصرف كاغذ روزنامه در ایران را به سالیانه 70 هزار تن كاهش داده است.
نیاز سالیانه كاغذ بسته بندی 900 هزار تن است، اما 2 میلیون و 800 هزار تن ظرفیت در سال های گذشته تولید شده؛ حدود 2 میلیون تن مازاد ظرفیت در كشور وجود دارد.
برپایه آمارها، سال گذشته با صادرات 100 هزار تن كاغذ بسته بندی، بهترین سال بعد از انقلاب را در این زمینه پشت سر گذاشته شد و امسال برای صادرات 2 برابری آن برنامه ریزی شده كه فقط در سه ماهه نخست امسال حدود 30 هزار تن صادرات به ثبت رسید.
افتتاح برخی واحدها در مشهد، ابهر و كرمان، باعث شد تا كاغذ بسته بندی ایرانی با استاندارد، كیفیت و قیمت مطلوب به كشورهای اروپایی (از جمله انگلستان)، چین، آسیای شرقی و آفریقا صادر شود.
سرانه كاغذ بسته بندی در ایران 22 كیلوگرم بوده كه در مقایسه با متوسط جهانی (55 كیلوگرم) بسیار پایین است؛ این عدد در آمریكا 155 كیلوگرم و در كشورهای اسكاندیناوی 200 كیلوگرم برای هر نفر است.
نخستین نمایشگاه تخصصی بین المللی كاغذ، مقوا و فرآورده های سلولزی از 10 تا آخر 13 مرداد ماه به مدت چهار روز همه روزه از ساعت 10 تا 18 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران پذیرای علاقه مندان است.
اقتصام*3065**1559


1397/05/10
16:06:34
5.0 / 5
5288
تگهای خبر: بسته بندی , تولید , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه