رئیس اتاق ایران و آلمان اعلام كرد:

مركز بازرگانی آلمان در تهران شروع به كار كرد

مركز بازرگانی آلمان در تهران شروع به كار كرد به گزارش نیو باكس مركز بازرگانی آلمان در ایران، زیر نظر اتاق بازرگانی مشترك ایران آلمان شروع به كار كرده تا زمینه ورود فعالان اقتصادی دو كشور به بازار یكدیگر را، تسهیل كند.


به گزارش نیو باكس به نقل از صدا و سیما، مركز بازرگانی آلمان در ایران، زیر نظر اتاق مشترك ایران و آلمان فعالیت می كند و به دنبال آن است كه زمینه ورود فعالان اقتصادی دو كشور به بازار یكدیگر را تسهیل كند.
به گفته رئیس اتاق مشترك ایران و آلمان، هدف از تولید این مركز عرضه خدماتی فراتر از عضویت در اتاق است.
امید یراقی اظهار داشت: اتاق مشترك به یك شبكه جهانی با ۱۳۰ اتاق از ۹۰ كشور متصل است و تأسیس مركز بازرگانی آلمان می تواند در تقویت جایگاه اتاق مشترك در این شبكه بیش از پیش اثرگذار باشد. بخشی از محل جدیدی كه برای اتاق درنظر گرفته شده است به مركز بازرگانی اختصاص دارد. البته در این محل سالن های همایشی در نظر گرفته شده است كه اعضا می توانند از آنها برای تبادل اطلاعات و معرفی كالاها و خدمات خود به شركای تجاری، پذیرش هیئت از آلمان و مانند ان استفاده كنند. از سوی دیگر شركت های آلمانی كه علاقه مند به حضور در ایران هستند می توانند از خدمات مركز بهره ببرند.
وی اضافه كرد: هر شركت خارجی به جهت اینكه در بازار جدیدی وارد شود، باید آن را مطالعه كند؛ یكی از خدمات ویژه مركز، توجه به نیازهای شركت های آلمانی برای مطالعه ایران است. همینطور امكانات اولیه در اختیار آنها قرار می گیرد كه می تواند پلی برای ورود شركت های آلمانی به بازار ایران باشد.
یراقی با اشاره به اینكه برگزاری دوره های آموزشی یكی دیگر از خدمات مركز خواهد بود، اظهار داشت: نمایندگانی از برخی دانشگاه های آلمان به ایران سفر می كنند و خواهان فعالیت مشترك با مراكز علمی ایرانی هستند ضمن آنكه می توانیم در اعزام و پذیرش دانشجویان هم خدماتی عرضه دهیم.
یراقی حضور متخصصان آلمانی بخصوص در حوزه صنعت در ایران و برگزاری سمینارهای آموزشی برای علاقه مندان را هم از دیگر برنامه های مركز بازرگانی آلمان اعلام نمود. همینطور بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ شركت در اتاق مشترك ایران و آلمان عضویت دارند. اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در تهران بیش از ۴۰ سال قدمت دارد.
 

1396/08/11
22:48:26
5.0 / 5
5030
تگهای خبر: اقتصاد , بازرگانی , خدمات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه