روزنامه همدان پیام:

آتش بیار معركه دشمنان و نادانها شده ایم

آتش بیار معركه دشمنان و نادانها شده ایم نیو باكس: همدان- روزنامه همدان پیام در آخرین شماره روز دوشنبه 19 شهریور ماه در مطلبی با عنوان «آتش بیار معركه دشمنان و نادانها شده ایم» به بررسی وضعیت اقتصادی جامعه و نقش مردم در كاهش برخی مشكلات این حوزه پرداخته است.


در این مطلب كه به قلم 'مهدی ناصرنژاد' انتشار یافته، آمده است: در حوادث بزرگ قهری مانند زلزله، سیل و معولا آتش سوزی های ناگهانــی و مهیب، بیشــترین تلفاتــی كه به بار می آید، ناشــی از وحشت و هراس عمومی است در حالیكه اصل زلزله یا حوادث دیگــر در صورت آرامش و رفتار منطقی مردم به مراتب تلفات كمتری دربر خواهد داشت.
در همین زلزله حدود 7 ریشتری استان كرمانشاه بیشترین افراد آسیب دیده كسانی بودند كه كنترل روی رفتار خود نداشــته اند و از ترس و هیجان هنگام فرار یا از طریق پله ها و ارتفاع ســقوط كرده اند یا زیر دست و پا مانده اند و حتی افرادی بودند كه هنگام فرار در وسط خیابان و معابر عمومی با وسایل نقلیه برخورد كرده اند.
وضعیت برنامه ریزی شــده اقتصادی از جانب جهانخواران و عناصر فرصت طلب داخلی در شرایط امروز جامعه ما كمتر از زلزله و سیل و آتش سوزی نیست با این تفاوت بزرگ كه حوادث غیرمترقبه و قهری در چند ثانیه و نهایت چند ســاعت اتفاق می افتد و تمام می شود، اما توطئه اقتصادی یك جریان طراحی شــده و ادامه دار كه امكان دارد ماهها و سالها طول بكشد و هر روز ترفند جدیدی رو شود.
حال در این شرایط دشــوار نه تنها مردم كشور ایران كه دچار تحریم و بلوای اقتصادی شــده اند، بلكه درهر كجای دنیا این خود مردم هســتند كه چون صدمه های اصلی را تحمل می كنند، باید با روشن بینی و تحلیل درست از وقایع به مقابله برخیزند و ایستادگی كنند.
واقعیت این اســت كه اگر دولت ما و یا هر دولتی در هر كجای دنیا، وظیفه دار و مسئول اصلی حل مشكلات جامعه هستند، در این مقطع هم باید با استفاده عاقلانه و عالمان و قانونمند ازتمام امكانات و منابع، شــرایط را به نفع مردم بهبود ببخشند، اما این خود مردم هستیم كه با درك صحیح و اراده ای مصمــم حداقل باید نقش آتش بیار معركه را بازی نكنیم.
این درست است كه 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و دو نســل جدید اكنون روی كار و عهده دار امور هســتند، ولیكن هنوز هم شــور و خون انقلابی در رگ ملت جاری اســت و می توانند از این رنسانس اقتصادی پیروز بیرون بیایند.
قطعا جامعه ایران با اتكا به نیروهای توانمند انســانی، خیل قشرهای تحصیل كرده و متخصص و در اختیار داشــتن امكانات گستردهای كه هیچگاه با شــرایط قبل ازانقلاب قابل مقایسه نیست، می تواند كشور را از بحران خارج كند.
ایران اكنون در بســیاری از زمینه های علمی و تولیدی خودكفاست و در صورت ابداع ابزار مورد نیاز خود برای بهره برداری و استفاده از منابــع داخلی هیچگاه نیازی به خارج ندارد، جامعه ای كه خودش گندم تولید می كند، دارو می ســازد و پزشــكان متخصص در تراز جهانی دارد، چه نیازی می تواند به بیگانه داشــته باشــد؟ چگونه اســت در آن شرایط انقلاب و 8 ســال جنگ كه كمتر امكانات و سازه هایی در كشورمان وجود داشــت، هیچ ترس و واهمه ای هم از كمبــود و قحطی های احتمالی بین مردم ما وجود نداشــت، اما اكنــون كم مصرفترین مایحتاج خویش را میخواهیم برای روز مبادا انبار كنیم!؟
چگونه اســت كــه از كمبود و نداری و فقــر عمومی حرف میزنیم اما همین چند روز پیش كه ســایت فروش خودرو توســط یكی از كارخانجات داخلی فعال می شــود، در عرض كمتر از یك ســاعت حدود 47 هزار از انواع خودروهای ســواری به فروش میرود! و در همین حال بازارهای داخلی از حجم تقاضا برای سكه و النگو و انواع لوازم برقی خانگی به ستوه آمده است!؟
البته تمام چنین اقلام به ظاهر بی اهمیت امكان دارد در بعضی ابعاد زندگــی خانواده های ایرانی ضروری باشــد، ولیكن حرص زیاد و تولید بازار سیاه و تقاضای كاذب همان آتشی است كه كوره خشم و نفرت دشمنان را گداخته تر ساخته و به سود معركه آنان خواهد بود، در صورتیكه كمتر خانواده ایرانی اســت امروز حداقل یك دستگاه خودروی شــخصی نداشته باشــد و یا كمتر خانمی است كه بدون انــواع طلا و زیورآلات مانده باشــد و یا اینكه هنوز هم و در همین قرن 21 خیلی از مشــكلات زندگی را میتوان بدون دستگاه های گرانقیمت، لباسشویی، جاروبرقی، ظرفشویی و تلویزیونهای بالای 40 اینچ و یخچالهای ســاید بای ساید برطرف ساخته و آب از آب تكان نخورد!!!
7523/2090


1397/06/19
14:53:11
5.0 / 5
5412
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه