نحوه بسته بندی ظروف شكستنی

نحوه بسته بندی ظروف شكستنی نیو باكس: در بسته بندی ظروف شكستنی دانستن یك سری نكات ضروری می باشد كه در این مطلب آنها را مطرح می كنیم.


بسته بندی این گونه ظروف ممكن است وقت‌گیر باشد اما كار چندان سختی نبوده و تنها نیازمند همت شما برای شروع این كار است. در زیر لیستی از مواردی را می‌یابید كه قبل از شروع بسته بندی به آنها نیاز دارید:
 
جعبه های مقوایی
فوم محافظ ظروف، محافظ حبابدار
مقدار زیادی روزنامه برای بسته بندی ظروف
نوار چسب بسته بندی
قیچی
ماژیك
شیوه صحیح بسته بندی
در مرحله اول باید از جعبه‌ی مناسبی برای جا دادن ظروف خود استفاده كنید. هر گونه جعبه مقوایی بزرگ به شرط آن كه محكم باشد و فشار را تحمل كند گزینه‌ی مناسبی است. مطمئن شوید كه جعبه‌ها فرسوده و قدیمی نیستند و درهایشان به راحتی و باز و بسته می‌شوند. برای تهیه این جعبه‌ها می‌توانید به سوپر ماركت‌های محله خود مراجعه كنید اما برای استفاده از جعبه‌ها، از سلامت و استحكام آن‌ها اطمینان به عمل بیاورید. در مرحله بعد، به منظور حفاظت از ضربه، از چند روزنامه استفاده كنید. آنها را مچاله كرده و كف جعبه قرار دهید. دقت داشته باشید كه كف جعبه را با ورقه‌های روزنامه پر نكنید و حتما آنها را به صورت مچاله شده كف جعبه قرار دهید چرا كه روزنامه مچاله شده به صورت یك ضربه گیر عمل كرده و از خسارات احتمالی جلوگیری می‌كند. در هنگام استفاده از روزنامه دقت داشته باشید كه ظروف خود را به گونه‌ای قرار دهید تا جوهر روزنامه باعث ایجاد لكه روی ظروف شما نشود.در مرحله بعد، برای بسته‌بندی بشقاب‌های خود بشقاب مورد نظر را در وسط كاغذ بسته بندی یا همان روزنامه قرار دهید و توسط چند روزنامه دیگر آن را به خوبی بپوشانید و سپس بشقاب دیگری را روی آن قرار داده و دوباره توسط روزنامه آن را خوب بپوشانید. سعی كنید همیشه بیش از یك روزنامه برای پوشاندن بشقاب‌ها استفاده كنید تا بشقاب‌ها از حفاظت بهتری بهره‌گیرند. زمانی كه ۳ تا ۴ بشقاب را به این شكل با روزنامه پوشاندید آنها را به وسیله ی چسب بسته بندی به هم بچسبانید تا از فضای خالی احتمالی بین آنها جلوگیری كرده و مانع خسارت احتمالی شوید. به صورت مشابه، تمام بشقاب های خود را به این گونه بسته بندی كنید و آنها را در جعبه های تهیه شده قرار دهید. این نوع بسته بندی مناسب تمامی بشقاب ها با سایز های متفاوت می‌باشد.
 
برای بسته بندی فنجان ها، فنجان مورد نظر را در میان روزنامه قرار دهید و تمام گوشه های روزنامه را به داخل فنجان برگردانید و فنجان بعدی را به همین شكل داخل فنجان قبلی قرار دهید و با روزنامه بپوشانید.
 
برای بسته بندی لیوان ها باید هر كدام از آنها را روی یك لبه روزنامه قرار داده و تا لبه‌ی دیگر آن، لیوان را بغلتانید تا روزنامه دور‌تا‌دور لیوان را بپوشاند.قسمت های دیگر را به داخل لیوان برگردانید. این كار را میتوانید برای بسته بندی گلدان ها و یا بطری های شیشه‌ای نیز انجام دهید و اگر ظرف هایتان گران قیمت هستند از تعداد روزنامه های بیشتری برای پوشاندن آنها استفاده كنید. همچنین میتوانید از جعبه هایی استفاده كنید كه مخصوص بسته بندی لیوان ها هستند و از قسمت های متفاوتی تشكیل شده‌اند تا از برخورد لیوان ها با یكدیگر جلوگیری كنند.
 
همچنین تمام وسایل آشپزی به ویژه اگر جنس شیشه‌ای داشته باشند و یا شكستنی باشند را نیز میتوان به وسیله‌ی چندین روزنامه به همان شیوه ذكر شده بسته بندی كرد. تنها به خاطر داشته باشید كه در مصرف روزنامه برای بسته بندی وسایل خود صرفه جویی نكنید چرا كه هر چه بیشتر از روزنامه ها استفاده كنید ایمنی ظرف هایتان بیشتر میشود. ظروف هایی نظیر قاشق، چنگال و چاقو را نیز میتوان به صورت دسته‌ای و چند تایی با هم به وسیله روزنامه بسته بندی كرد و برای صرفه جویی در فضای موجود میتوان آنها را پس از بسته بندی درون ظرفی بزرگ قرار داد.
 
برای بسته بندی ظروف در دار به مانند قابلمه ها ، ابتدا بدنه آنها را با روزنامه بسته بندی كنید و سپس درب آنها را به صورت وارونه روی آن قرار دهید و دوباره با روزنامه آن ها را بپوشانید. توجه داشته باشید كه برای قرار دادن این گونه ظروف، آنها را پس از بسته بندی از پهلو داخع جعبه قرار دهید.
 
همچنین برای بسته بندی ظروفی مانند آبمیوه‌گیری، مخلوط‌كن و دیگر وسایل، ابتدا قسمت های آنها را از هم جدا كرده و هر قسمت را جداگانه به وسیله‌ی روزنامه بسته بندی كنید و  توجه داشته باشید كه اگر این وسایل شیشه‌ای بودند، داخل آنها روزنامه مچاله شده قرار دهید.تمام اجسام و ظروف محكم و نشكستنی را در كف جعبه قرار دهید و بشقاب‌ها را به صورتی كه روی لبه‌ی خود قرار گیرند در جعبه جاسازی كنید. این كار باعث می‌شود تا آنها كمتر مستعد آسیب پذیری باشند. همچنین لیوان‌ها، فنجان‌ها و ظروف شیشه‌ای را در سطح بالایی جعبه قرار دهید تا ظروف دیگری روی آنها نباشد چرا كه این گونه ظروف در صورت تحمیل فشار آسیب‌پذیر بوده و صدمه می‌بینند. در آخر، هر‌جای جعبه كه جا بود را از محافظ‌های حباب‌دار پر كنید.
 
زمانی كه همه چیز را درون جعبه قرار دادید، روی وسایل را مانند كف جعبه از روزنامه‌های مچاله شده پر كنید و در جعبه را ببندید و توسط چسب بسته بندی محكم جعبه را ببندید. جعبه را با وسایل زیاد پر نكنید چراكه احتمال آسیب پذیری آنها افزایش می‌یابد و به مقداری وسایل خود را درون جعبه قرار دهید تا بین آنها فضای خالی وجود داشته باشد تا آن فضا‌ها را با محافظ‌های حباب دار پر‌كنید. به وسیله‌ی ماژیك تمام سطح جعبه را با علائم “شكننده” و “شكستنی” علامت گذاری كنید و سروته بودن جعبه را نیز با فلش نمایان كنید. همچنین اگر تعداد زیادی جعبه دارید می‌توانید با ماژیك روی آنها ذكر كنید كه هر یك شامل چه اجسامی هستند. این كار به شما كمك می‌كند تا در زمان باز كردن جعبه‌ها، جعبه مورد نظر را راحت‌تر پیدا كنید و باز كردن جعبه‌ها برایتان آسان‌تر می‌شود.
 
با برنامه ریزی می‌توانید بدون زحمت زیاد، فرآیند بسته بندی ظروف خود را به پایان برسانید. همچنین رعایت نكات ذكر شده در بالا، تجربه بسته‌بندی بدون دردسر را برای شما تضمین خواهد كرد و به این شكل شما به راحتی می‌توانید وسایل كوچك را خودتان بسته بندی كنید و برای وسایل بزرگتر و حمل و نقل آنها از شركت‌های بسته بندی استفاده كنید.
1396/04/19
20:26:27
5.0 / 5
5955
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه