500 تن رب گوجه برای بازار خوزستان تامین شد

500 تن رب گوجه برای بازار خوزستان تامین شد نیو باكس: اهواز - قائم مقام معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان بیان كرد: برای تامین كمبود رب گوجه فرنگی در بازار خوزستان تامین 500 تن از این محصول از مشهد فراهم گشته است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا یداله مهر علیزاده روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان با اشاره به اینكه بازار خوزستان به آرامش نسبی رسید افزود: دلایل مختلفی در تولید تنش در بازار و كمبود كالا موثر است كه تامین خودرو حمل كالا و همكاری بیشتر كارخانه ها در كاهش این كمبودها در بازار تاثیر گذار است.

** حمل بار ریلی گران است
دبیر انجمن شركت های پخش خوزستان هم اظهار داشت: بخش خصوصی همكاری لازم را برای حمل ریلی كالا ندارند و نرخی كه برای حمل كالا با قطار دریافت می كند بیشتر از مصوبه تعیین شده توسط اداره كل راه آهن است.
بهنام بلك بیان كرد: بر مبنای مصوبه اداره كل راه آهن، نرخ حمل ریلی كالا هر تن 600 هزار ریال است كه بخش خصوصی بالای 2 میلیون ریال برای حمل هرتن بار دریافت می كند.
وی اظهار داشت: با عنایت به مشكلات حمل بار توسط كامیون داران، باید به سمت حمل بار ریلی برویم تا با كمبود كالا در بازار روبه رو نشویم.
دبیر انجمن شركت های پخش خوزستان اضافه كرد: با افزایش روزانه حمل بار توسط قطار دیگر امكان ارسال بار به خوزستان توسط حمل ریلی هم وجود ندارد.
بلك اظهار داشت: امكان ارسال كالاهای سردخانه ای و دارو توسط راه آهن وجود ندارد چون كه واگن های قطار به سیستم های خنك كننده مجهز نیستند و مواد شوینده هم با حمل ریلی قابل انتقال نیست و برای انتقال این كالاها به استان با مشكل روبه رو هستیم.
وی اضافه كرد: یك كامیون حامل سرم برای خوزستان، در یاسوج توقیف شده، درحالی است كه بیمارستان های خوزستان با كمبود سرم روبه رو هستند و از سازمان صنعت، معدن و تجارت تقاضا داریم كه برای رفع توقیف این كامیون ورود كند.
دبیر انجمن شركت های پخش خوزستان بیان كرد: 214 كامیون كه كالاهای مختلف را برای انتقال به خوزستان بارگیری كرده اند كه به علت برخی ناامنی ها و سنگ پرانی ها، با مشكل روبه رو هستند.
معاون حمل و نقل جاده ای اداره كل راهداری خوزستان هم بیان كرد: به علت مشكلات و همكاری نكردن كامیون داران در حمل بار، این اداره كل با همكاری سپاه، خودرو در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت برای حمل و انتقال بار به خوزستان قرار داده است.
یوسف عابدینی افزود: اداره كل راهداری 13 دستگاه خودرو را برای حمل كالا در خوزستان به كار گرفته در صورت نیاز بیشتر آمادگی همكاری را دارد.
وی اظهار داشت: با این حال، هنوز با كمبود خودرو برای حمل كالا روبه رو هستیم و برخی شركت های پخش مثل دارو برای انتقال دارو به استان نیاز به خودرو دارند.
عابدینی بیان كرد: این اداره كل برای حمل كالاهای مهم اساسی به خوزستان مثل كلر و یا دارو خودرو تحویل می دهد اما برای بهبود روند حمل كالا و تامین كالاهای مورد نیاز در بازار لازم است كه از بخش خصوصی و اصناف در حمل و نقل كالا بهره برد.
7158/ 6037


1397/07/09
22:29:42
5.0 / 5
5017
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه