استاندار مركزی:

587 میلیون دلار كالا از استان مركزی صادر شد

587 میلیون دلار كالا از استان مركزی صادر شد نیو باكس: اراك - استاندار مركزی اظهار داشت: 587 میلیون دلار انواع كالا امسال از گمركات این استان به خارج از كشور صادر گردیده است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، سید« علی آقازاده» روز شنبه در حاشیه بازدید از اداره كل گمركات استان مركزی، اضافه كرد: صادرات كالا از گمركات این استان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشته است.
وی افزود: نبود تسهیلات اداری در بخشنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت به خصوص در زمینه سپرده گذاری ارزی از مهمترین عوامل عدم تحقق پیش بینی های استان در زمینه صادارت كالا بوده است.
استاندار مركزی تصریح كرد: با عنایت به تغییرات، مكاتبات و اقدام های انجام شده پیش بینی می گردد صادرات كالا از گمركات استان مركزی به خارج از كشور امسال روند افزایشی داشته باشد.
آقازاده از افزایش 2 درصدی واردات كالا به استان مركزی در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اطلاع داد و اضافه كرد: افزایش صادرات كالا در این استان نسبت به واردات نشان دهنده رونق تولید در واحدها صنعتی و تولیدی استان است و پیش بینی می گردد تا آخر سال جاری صادرات استان تا 12 درصد افزایش یابد.
آقازاده تصریح كرد: گمركات استان مركزی با تسهیل در ارائه خدمات گمركی و افزایش تراز تجاری و اقتصادی در زمره 10 گمرك برتر در سطح كشور قرار دارد.
مدیركل گمركات استان مركزی هم در این آیین اظهار داشت: گمركات كشور با ارائه بسته های حمایتی در زمینه كمك به نقدینگی صاحبان كالا و تولیدكنندگان تسهیل در ارائه خدمات گمركی و افزایش صادرات و واردات را در دستور كار خود قرار داده است.
سید«مهدی میراشرفی» اضافه كرد: صاحبان كالا و تولیدكنندگان از این پس علاوه بر اینكه می توانند حقوق و عوارض ورودی كالاها به كشور را به صورت نسیه و ضمانت نامه ای پرداخت كنند برای تسهیل در فعالیت های اقتصادی و تولیدی می توانند ارزش افزوده كالاهای وارداتی را هم به این روش تسویه كنند كه این امر نقش مهمی در افزایش نقدینگی این واحدها به همراه دارد.
وی افزود: در بخش صادرات هم تولیدكنندگان استان مركزی بدون رجوع به تهران می توانند مجوز ورود موقت مواد اولیه وارداتی را از اداره كل گمركات استان دریافت و كالا های مورد نیاز خویش را بدون پرداخت حقوق و عوارض به صورت موقت وارد و بعد از پردازش صادر كنند.
مدیركل گمركات استان مركزی یاد آور شد: 587 میلیون دلار كالا امسال از این استان به خارج از كشور صادر و 261 میلیون دلار كالا به استان وارد شده است.
وی افزود: صادرات كالا از استان مركزی به خارج از كشور در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشته است.
میراشرفی، تولیدات واحدهای صنعتی، پتروشیمی و فرآورده های نفتی را عمده كالاهای صادرات شده از استان مركزی در این مدت عنوان نمود.
وی اضافه كرد: ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز تولید هم عمده كالاهای وارد شده به استان در این مدت بوده است.
استان مركزی با 12 شهرستان و یك میلیون و 414 هزار نفر جمعیت از قطب های مهم صنعتی و كشاورزی كشور است.
1955/6013/


1397/08/12
15:02:53
5.0 / 5
4639
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه